11:46 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Akcija Santariškių medicinos miestelyje

  Santariškių medicinos miestelyje vyko akcija "Nebūk trombas"

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3710

  Akcijos metu vairuotojai buvo raginami neužkimšti gatvių, parkuotis pagal taisykles, užtikrinti sklandų viešojo transporto judėjimą

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Trečiadienį Santariškių medicinos miestelyje įvyko akcija "Nebūk trombas", kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į automobilių parkavimo ir viešojo transporto aktualijas šioje vietoje.

  Automobilių stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelyje — gerai žinoma problema. Skaičiuojama, jog per dieną, nepaisydami kelių eismo taisyklių, automobilius neleistinose vietose palieka iki 400 vairuotojų.

  Neatsakingas vairuotojų elgesys sukelia problemų tarnybiniam medikų transportui. Medikams yra sunku ar net neįmanoma pasiekti gydymo įstaigas, susidaro kamščiai ir avarinės situacijos.

  Neseniai Santariškių gatvėje pasikeitė eismo organizavimas — čia abiem kryptimis atsirado viešojo transporto juostos.

  "Kasdien čia atvyksta ir išvyksta maždaug 10 tūkst. viešojo transporto keleivių, o išplėtus A juostų tinklą kelionės autobusais į Santariškes nuo šiol taps dar sklandesnės. Mūsų tikslas yra užtikrinti patogų susisiekimą su didžiausiu medicinos miesteliu", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Pasak Gusarovienės, įrengus A juostas siekiama kontroliuoti neatsakingą vairuotojų elgesį, sukeliantį problemų tarnybiniam medikų transportui.

  Akcijos metu situacijos pagerinimu suinteresuotų institucijų atstovai įsitikino, kad pažeidėjų Santariškių medicinos miestelyje vis dar gausu. Vairuotojai buvo raginami neužkimšti gatvių, parkuotis pagal taisykles, užtikrinti sklandų medicinos darbuotojų darbą ir viešojo transporto judėjimą.

  VUL Santaros klinikose dirba 5500 medicinos darbuotojų, per metus čia gydoma apie vienas milijonas ambulatorinių ir 100 tūkstančių stacionarių pacientų. Kasdien į Santariškių medicinos miestelį atvyksta ir išvyksta apytiksliai 10 tūkst. viešojo transporto keleivių.

  Nuo 2018 metų Santariškių medicinos miestelyje vykdomas parkavimo aikštelių plėtros projektas. Iki šiol yra įrengta daugiau kaip 1500 naujų vietų antžeminėje ir daugiaaukštėje aikštelėse, atnaujinta 300 stovėjimo vietų.

  Iki rudens planuojama atidaryti dar dvi daugiaaukštes stovėjimo aikšteles su daugiau nei 800 parkavimo vietų.

  Dar šia tema

  Vilniuje vyks akcija "Auginu atsakingai": už pažeidimus gresia iki 120 eurų bauda
  "Nėra planetos B": Vilniuje vyko akcija, skirta klimato apsaugai
  Susirūpinimas gamta: Vilniuje įvyko akcija "Žemės valanda"

  Svarbiausios temos