00:19 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Elektros peravimo linijas, archyvine nuotrauka

  Kitą mėnesį "Litgrid" testuos Lietuvos elektros sistemą

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Testas vyks gegužės 18–19 dienomis, šalies vartotojams elektros sistemos bandymai poveikio neturės

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Gegužę Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė "Litgrid" atliks bandymą, kaip šalies elektros gamintojai yra pasirengę reaguoti į elektros energetikos sistemos darbo režimo pokyčius, praneša LRT.

  Testas vyks gegužės 18–19 dienomis. Numatyta, kad šis techninis bandymas truks iki 24 val. Bandymo metu Lietuvos dažniui ir įtampoms valdyti bus naudojami atrinkti šalies elektros gamybos pajėgumai, o taip pat nuolatinės srovės jungtis "Nord Balt".

  Pranešama, kad tokio pobūdžio sistemos bandymai pagal poreikį vyks ir ateityje, nes Elektros tinklų naudojimosi taisyklės įpareigoja elektros energijos perdavimo sistemos operatorius avarijų prevencijos ir likvidavimo plane numatyti veiksmus ir priemones, kai po įvykusios elektros energetikos sistemos avarijos sistema iš dalies ar visiškai užgęsta.

  Bandymas yra numatytas atsižvelgiant į savaitę vėliau suplanuotą izoliuoto darbo bandymą Kaliningrade.

  Pažymima, kad Lietuvos vartotojams elektros sistemos bandymai poveikio neturės.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Iki 2025 metų Baltijos šalys bei Lenkija planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Susitarimas dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais buvo pasirašytas 2018 metų birželio mėnesį.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį.

  Tuo tarpu Rusija jau yra visiškai pasirengusi dirbti izoliuotu režimu, jo bandymai numatyti gegužės mėnesį.

  Kaip kovą pranešė Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas, Baltijos šalys planuoja atlikti panašius bandymus po to, kai paaiškės rezultatai Kaliningrado srityje.

  Dabar Kaliningrado srities ryšys su Rusija palaikomas per Baltarusijos ir Baltijos šalių elektros tinklus. Ateityje saugų energijos tiekimą regionui užtikrins keturios naujos elektrinės: trys dujinės šiluminės jėgainės (Pregolskaja, Majakovskaja, Talachovskaja) ir anglies Primorskaja šiluminė jėgainė. Bendra elektrinių galia sieks apie vieną gigavatą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje praeitą savaitę išaugo elektros kaina
  Baltijos šalyse vėl pakilo elektros energijos kaina
  Lietuvoje elektra pinga ketvirtą savaitę iš eilės
  Tegai:
  elektros energija, Lietuva, Litgrid

  Svarbiausios temos