01:03 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  vaikai, archyvinė nuotrauka

  Seime siūloma į darželius priimti tik nuo tymų skiepytus vaikus

  © Depositphotos/ Monkey Business
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Išimtis būtų taikoma vaikams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos būklės, pavyzdžiui, alergijos

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Grupė opozicijoje esančių Seimo narių siūlo įstatymu nustatyti, kad į darželius būtų priimami tik nuo tymų skiepyti vaikai, praneša LRT.

  Išimtis būtų taikoma vaikams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos būklės, pavyzdžiui, alergijos. Privalomai nuo tymų turėtų būti paskiepyti ir suaugusieji, kurie dirba su vaikais, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose, uždaruose kolektyvuose, bei kariai.

  Iniciatoriai remiasi kai kurių užsienio šalių pavyzdžiu, kuriose įvedus tokius privalomus skiepus sergamumas tymais esą smarkiai sumažėjo. 

  Seime anksčiau buvo registruotas socialdemokratų siūlymas įpareigoti tėvus paskiepyti vaikus iki 16-os metų, tačiau Parlamentas jo svarstyti nesutiko.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei kiti valdantieji skeptiškai vertina siūlymus dėl priverstinių skiepų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo metų pradžios šalyje registruota beveik pusė tūkstančio tymų atvejų. Pernai jų buvo tik 30.

  Didžiausias sergamumas tymais išlieka Kauno mieste ir rajone. Anksčiau Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas pareiškė, kad tymai Lietuvoje tik plis, nes prarastas kolektyvinis imunitetas.

  Pasak klinikų, beveik išseko paskutinės vakcinos atsargos. Šiuo metu komercine vakcina skiepijami tik anksčiau užsiregistravusieji. Kai kuriose klinikose vakcinos dar likę, bet skaičiuojant su privaloma gydytojo konsultacija ir vakcinacija, skiepo kaina gali siekti apie 130 eurų.

  Skiepai keliautojams
  © Sputnik /
  Tymai Europoje

  Dar šia tema

  Tymai plinta šalyje: susirgimų kasdien registruojama vis kitose savivaldybėse

  Svarbiausios temos