16:04 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Medikamentai, archyvinė nuotrauka

  Susirgus lietuvių pajamos nukenčia mažiausiai Baltijos šalyse

  © CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Lietuviai vieninteliai Baltijos šalyse gauna nedarbingumo išmoką jau pačią pirmą ligos dieną

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Susirgę ir savaitę negalėdami dirbti Lietuvos gyventojai patirtų mažiausių finansinių praradimų, lyginant su kitų Baltijos šalių gyventojais, atskleidė "Swedbank" skaičiavimai.

  Lietuviai vieninteliai Baltijos šalyse gauna nedarbingumo išmoką jau pačią pirmą ligos dieną.

  Pasak "Swedbank" Finansų instituto vadovės Jūratės Cvilikienės, remiantis kelių apklausų duomenimis, praktiškai kas penktas šalies gyventojas sirgdamas eina į darbą, nes bijo netekti pajamų. Tačiau taip nesirūpinti savo sveikata vargu ar verta, nes sirgdami vieną savaitę lietuviai netenka mažiau pajamų, lyginant su kaimynais latviais ir estais.

  "Savaitę trunkančio nedarbingumo dėl ligos atveju 500 eurų, atskaičius mokesčius, gaunantis gyventojas Lietuvoje per savaitę netektų 40 eurų arba 8 proc. savo pajamų, Latvijoje 43 eurų arba 9 proc., Estijoje 65 eurų arba 13 proc. Tiesa, dalį lėšų mažai uždirbantys estai galėtų susigrąžinti vėliau, deklaravę savo pajamas", – skaičiavimus komentuoja Cvilikienė.

  Medikai rekomenduoja pirmąsias virusinės ligos dienas likti namuose ir ilsėtis. Jei tokiu atveju darbuotojas eina į darbą, yra didelė galimybė užkrėsti daugiau žmonių. Be to, rizikuojama susirgti dar labiau, o sveikatos atstatymas tada, kai liga jau sustiprėjo, yra sudėtingesnis ir neretai brangesnis procesas.  

  Situacija, pasak Jūratės Cvilikienės, lietuviams tampa nepalanki, kai sergama ilgiau arba gyventojo pajamos yra didesnės, pavyzdžiui, 800 eurų, atskaičius mokesčius. Lietuvoje sirgdamas dvi savaites 800 eurų į rankas uždirbantis žmogus netektų kiek daugiau nei 84 eurų arba 10,5 proc. pajamų, Latvijoje 69 (8,6 proc.), Estijoje beveik 137 eurų (17,1 proc.) pajamų.

  Dar šia tema

  Kaip lengviau gauti nedarbingumo pažymėjimą — SAM rekomendacijos
  Lietuvoje sparčiai auga išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius
  Tegai:
  Baltijos šalys, lietuviai

  Svarbiausios temos