22:39 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Deganti žolė, archyvinė nuotrauka

  Žemės ūkio ministerija ragina nedeginti pernykštės žolės

  © Photo: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Pastebėjus deginamą žolę reikėtų iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Žemės ūkio ministerija kviečia visus būti sąmoningus bei nedeginti pernykštės žolės, rašoma ministerijos pranešime.

  Deklaruojantiems pasėlius primenama, kad būtina laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų, kaip nurodyta Tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse.

  GAAB reikalavimas draudžia deginti žemės ūkio augalus bei jų ražienas, žolę ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose.

  Nesilaikantiems reikalavimų taikoma 5 proc. sankcija visai priskaičiuotai paramai.

  Dažniausiai nenušienautų pievų žolę degina manantys, kad taip bus patręšta pieva. Įrodyta, kad žolės deginimas atneša didelių nuostolių dirvožemiui, turtui ir gamtai: sunaikinamas paviršinis humuso sluoksnis, augalai, jų sėklos, žūsta sudygusių sėklių daigai, pradedančių kaltis vertingų augalų ūgliai, vabzdžiai, ežiai, zuikiai, perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus.

  Be to, deganti sausa pievos paklotė išskiria toksiškas dujas ir įvairias sveikatai kenksmingas kietąsias daleles, kurių sudėtyje yra suodžių, dervų, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų, kurios tiesiogiai gadina sveikatą.

  Pastebėjus deginamą žolę reikėtų iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Dėl padegtos žolės neretai dega sodybos, namai, automobiliai
  Žolės gaisrai — smūgis bundančiai gamtai
  Per dvi dienas dėl padegtos žolės kilo net dešimt miško gaisrų
  Tegai:
  žolė

  Svarbiausios temos