21:03 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi socialinė iniciatyva šiais metais bus organizuojama septyniuose Lietuvos miestuose

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Jau antrus metus senjorai kviečiami atnaujinti savo saugaus eismo žinias ir vairavimo įgūdžius socialinėje akcijoje "Senjorai vairuoja saugiai", skelbia Susisiekimo ministerija.

  Balandžio 29 dieną, 11:00 valandą, senjorų lauks vairavimo mokyklų instruktoriai net septyniuose šalies miestuose.

  Pasak specialistų, dauguma senjorų yra stropūs vairuotojai, tačiau po žiemos sezono pravartu atnaujinti praktinius vairavimo įgūdžius bei prisiminti Kelių eismo taisykles. Be to, atšilus orams į gatves išrieda daug dviračių, motociklų, elektrinių paspirtukų, kuriuos pastebėti gali būti sudėtinga.

  "Reakcija su amžiumi darosi lėtesnė, dėmesys ir koncentracija į aplink judančius objektus irgi lėtėja, ypatingai važiuojant atbuline eiga. Keičiasi ir Kelių eismo taisyklės, todėl atnaujinti savo žinias bei prisiminti vairavimo įgūdžius prasidėjus šiltajam sezonui yra labai naudinga", — sako vairuotojų praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas.

  Socialinė iniciatyva skirta tam, kad senjorai su profesionalių instruktorių pagalba prisimintų Kelių eismo taisykles, susipažintų su jų pakeitimais, galėtų atlikti įvairaus sudėtingumo vairavimo pratimus mokymo aikštelėse ir išgirstų instruktorių patarimus bei pasitartų su jais, kaip elgtis kelyje skirtingose situacijose. Tikimasi, kad ši socialinė iniciatyva padės sumažinti avaringumo rodiklius tarp senjorų.

  Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi socialinė iniciatyva šiais metais bus organizuojama septyniuose Lietuvos miestuose. Senjorų lauks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės ir Mažeikių vairavimo mokyklos bei instruktoriai.

  Senjorai, norintys dalyvauti socialinėje iniciatyvoje "Senjorai vairuoja saugiai", gali registruotis vairavimo mokykloje savo mieste.

  Svarbiausios temos