14:15 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Gaisras, archyvinė nuotrauka

  Iš Baltarusijos į Lietuvą keliauja dūmų debesis

  © Photo: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55 0 0

  Oro taršą fiksuojančios stotys nustato gana aukštą užterštumo lygį

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Trečiadienio rytą klimatologai pranešė apie nemažą dūmų debesį, besiartinantį nuo Baltarusijos link Lietuvos, praneša LRT.

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje Facebook paskelbė palydovo nuotrauka, padaryta 7 val. Lietuvos laiku, kur matyti miškų gaisrų sukelti dūmai.

  "Pažymėta raudonu apskritimu ir trumpomis rodyklėmis gaisrų dūmai Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje", – skelbiama žinutėje.

  Anot meteorologų, vakarinėje Ukrainos dalyje, Baltarusijoje ir Lietuvoje vyrauja pietryčių vėjai, todėl į orą pakilę dūmai yra genami tiesiai Lietuvos link.

  Specialistai įspėja, kad lauke galima pajusti dūmų kvapą. Aplinkos apsaugos agentūros Oro taršos matavimo duomenys rodo, kad iš 17 stočių Lietuvoje aukštą taršą fiksuoja net 13, o 4-iose užterštumo lygis nurodomas kaip vidutinis.

  Atnradienio rytą Baltorusijos Bresto srityje, Stolino rajone, kilo miško gaisras. Ugnis apimo mišką netoli Olmany kaimo ir pelkę. Įvykio vietoje dirba daugiau nei 100 Nepaprastųjų padėčių ministerijos pareigūnų, praneša Sputnik Belarus.

  Dar šia tema

  Lietuvoje didėja miško gaisrų rizika — sustiprinta priešgaisrinė sauga
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos