09:53 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Miško gaisras, archyvinė nuotrauka

  Dėl gaisrų miškuose Lietuvos ugniagesiams teko gelbėti ir gyvenamuosius namus

  © Sputnik / Alexander Kryazhev
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, visoje Lietuvoje vyrauja didelis ketvirtosios klasės miškų gaisringumo pavojus

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Ugniagesiai ir miškininkai nuo trečiadienio vakaro budi Mažeikių rajone, kur buvo gesinamas didžiulis miško gaisras, praneša LRT.

  Čia ugnis buvo išplitusi į 30-ies hektarų plotą. Anot ugniagesių atstovų, nors šįryt gaisras užgesintas, tačiau situacija stebima, nes buvo likę pavienių židinių.

  Ugniagesiai budi ir Panevėžio rajone. Vakar Krekenavos seniūnijoje gaisrą sukėlė deginama pernykštė žolė. Čia ugnis sunaikino penkis pastatus, du iš jų — gyvenamieji. Sinoptikų duomenimis, visoje Lietuvoje vyrauja didelis miškų gaisringumo pavojus.

  Lokalizavus gaisrą Baltarusijoje, netoli Lietuvos sienos, trečiadienį vakare atnaujintas eismas per Raigardo punktą. Į abi puses pradėti leisti lengvieji ir kroviniai automobiliai, gali vykti ir autobusai.

  Trečiadienį buvo kilusi grėsmė, kad gaisras šalia Raigardo pasienio punkto Baltarusijoje slinks Lietuvos link, bet pasikeitė vėjo kryptis.

  Mažeikių rajone, Tirkšlių seniūnijoje, Jonaičių miškas užsidegė apie 12 valandą, trečiadienį. Pirmieji gaisrą pastebėjo šalia miško gyvenantys žmonės. Gesinti gaisro atvyko 12 cisternų iš Mažeikių, Akmenės, Šiaulių, Telšių. Prisidėjo ir miškininkai su vietos gyventojais. Skaičiuojama, kad išdegė 22 ha miško paklotės ir žolinės augalijos. Laimei, gaisras nepalietė medžių lapijos, nes, kaip teigia ugniagesiai, viršūnių gaisrą sustabdyti būtų buvę labai sunku.

  Miestuose padidėjusi kietųjų dalelių (KD10) koncentracija, trečiadienį praneša NVSC. Didžiausias oro užterštumas kietosiomis dalelėmis fiksuotas Klaipėdoje, kur viena oro kokybės tyrimo stotis užfiksavusi tris kartus viršijančią normą. Viršyta leistina norma fiksuojama ir Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Mažeikiuose bei Naujojoje Akmenėje esančiose oro kokybės tyrimo stotyse.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai Vilniaus rajone apsaugojo savo vadavietę nuo gaisro
  Per dvi dienas dėl padegtos žolės kilo net dešimt miško gaisrų
  Augalų deginimas baigėsi gaisru ir tūkstantine bauda Karklėnų kaimo gyventojai
  Trečiadienio rytą įmonėje "Klaipėdos mediena" kilo gaisras
  Tegai:
  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisrai miškuose

  Svarbiausios temos