10:27 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Aptikta daugiau nei 220 tūkst. eurų galimai neapskaitytų grynųjų pinigų, įtarimai pareikšti 33 asmenims

  VILNIUS, balandžio 25 – Sputnik. Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai bei Valstybinė mokesčių inspekcija demaskavo grupę asmenų, vykdžiusią didelio kiekio mėsos ir jos produkcijos "šešėlinę" prekybą.

  Tyrimo metu nustatyti tarpusavio verslo ryšiais susiję pardavėjai per metus realizuodavo neapskaitytos mėsos produkcijos, kurios rinkos vertė viršijo 1 mln. eurų per metus.

  Policijos pareigūnai atliko 95 kratas mėsa prekiaujančiose prekyvietėse bei bendrovių veiklos vietose Vilniaus, Kauno, Alytaus apskrityse bei  įtariamųjų asmenų gyvenamuosiuose vietose.

  Kratų metu ūkio subjektų buveinėse bei įtariamųjų gyvenamosiose vietose paimti juridinių asmenų buhalteriniai dokumentai, kompiuterinės laikmenos, "juodosios buhalterijos" dokumentai bei kiti tyrimui svarbūs dokumentai.

  Policijos operacijos metu taip pat buvo aptikta daugiau nei 220 tūkst. eurų galimai nusikalstamu būdu įgytų (neapskaitytų) grynųjų pinigų.

  Atliekant procesinius veiksmus dalyvavo daugiau nei 150 policijos ir mokesčių inspekcijos pareigūnų.

  Tyrimo metu nustatyta, kad į sukčiavimo schemą įtrauktos bendrovės privalėjo deklaruoti pelną, tačiau VMI teikė duomenis, neatitinkančius realių pajamų. Taip įtariamieji nuslėpdavo ne mažiau nei 200 tūkst. eurų mokėtino pridėtinės vertės ir pelno mokesčio per metus, todėl minėtoms bendrovėms veikiant ilgą laiką, žala Valstybei skaičiuojama milijonais eurų.

  Taip pat įmonių vadovai įtariami apgaulingos apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu. Dėl šių nusikalstamų veikų atliekamuose tyrimuose pareikšti įtarimai 33 asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ir talkinusiems plataus masto nusikalstamoje veikoje. 7 sulaikyti įtariamieji buvo patalpinti į areštinę, kitiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

  Pareigūnų surinktais duomenimis, didelė dalis į prekyvietes pristatomos produkcijos nebuvo įtraukiamos į bendrovių buhalterinę apskaitą, ji realizuojama klastojant ir naikinant dokumentus, neišmušant elektroninių kasos aparatų čekių.

  Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo.

  Dar šia tema

  Buriatijoje sunaikinta daugiau nei šimtas kilogramų vaisių iš Lietuvos
  Vyriausybė aptarė šešėlinės ekonomikos mažinimo strategiją
  Tegai:
  arbatpinigiai

  Svarbiausios temos