16:01 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, archyvinė nuotrauka

  Ateityje Lietuvoje nebeliks penktadalio dabartinių profesijų, įspėjo Kukuraitis

  © Sputnik / Марина Воронко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Socialinės apsaugos ir darbo ministras teigia, kad per dvidešimt metų 21 proc. egzistuojančių profesijų išnyks visai, o 42 proc. reikalaus visai kitų įgūdžių

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Ateityje daugiau nei penktadalis dabartinių profesijų tiesiog nebeegzistuos, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, praneša LRT.

  Kukuraitis teigia, kad per dvidešimt metų 21 proc. dabar Lietuvoje egzistuojančių profesijų išnyks visai, o 42 proc. dabartinių profesijų reikalaus visai kitų įgūdžių bei bus iš dalies pakeistos.

  Anot minisrto, Lietuva yra labiau pažeidžiama nei kitos šalys todėl, kad vis dar turi didelį skaičių žemos kvalifikacijos darbų, kurie yra lengviau pakeičiami skaitmenizacijos procesų.

  Kukuraitis sako, kad tokiems pokyčiams Lietuva turi ruoštis jau dabar.

  "Įgūdžiai, kuriuos įgyjame mokykloje, tikėtina, kad jie mums nebus reikalingi visą gyvenimą. Todėl mūsų vaikai turi būti mokomi, kad reikės keisti savo įgūdžius gyvenime", — sako Kukuraitis.

  Lietuvoje viešinti Europos Komisijos komisarė užimtumo klausimais Marianne Thyssen teigia, kad žmonės nėra linkę mokytis visą gyvenimą, ir tai yra neraminanti tendencija. Tik vienas iš dešimties Europos gyventojų yra įtrauktas į mokymąsi visą gyvenimą. Pasak jos, tai gąsdinanti statistika, kadangi didėjanti skaitmenizacija iš žmonių reikalaus naujų įgūdžių.

  "Mes užverčiame vadovėlius, kai baigiame mokyklą ar universitetą, ir galvojame, kad daugiau mokytis mums nebereikės. Reikia pamiršti tokį mąstymą", — sako ji.

  Europos Komisijos atstovė pastebi, kad dėl didėjančios skaitmenizacijos ir technologijų kaitos daugelis dabar egzistuojančių profesijų ateityje paprasčiausiai išnyks.

  Dar šia tema

  Išvykusius į JK tautiečius Kukuraitis ragina bendrauti su Lietuvos institucijomis
  Lietuvos darbo rinka: darbuotojų trūksta, bet vyresni nepriimami
  Tegai:
  Lietuva, Linas Kukuraitis

  Svarbiausios temos