15:29 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdos paplūdimiuose vėl plevėsuos Mėlynosios vėliavos

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  2017 metais Mėlynąja vėliava apdovanotas Smiltynės paplūdimys, pernai — Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiai

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Klaipėdos Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiai šiam vasaros sezonui gavo Mėlynosios vėliavos statusą, praneša savivaldybė.

  2017 metais Mėlynąja vėliava apdovanotas Smiltynės paplūdimys, pernai — Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiai.

  Siekiant gauti šį, tik vienam sezonui suteikiamą, apdovanojimą, savivaldybės ir paplūdimius prižiūrinčios tarnybos turi įgyvendinti tarptautinius vandens kokybės, aplinkosauginius, saugumo bei paslaugų reikalavimus. Pastaruosius tikrina užsienio ir vietiniai inspektoriai. Jei randama trūkumų, vėliava turi būti nuleidžiama.

  "Europoje egzistuoja nuostata, kad tuose paplūdimiuose, virš kurių plevėsuoja Mėlynoji vėliava, galima rasti visko, ko reikia poilsiautojui – nuo infrastruktūros iki švaros. Todėl neabejoju, kad tai puikus rodiklis miesto svečiams", — teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

  Oficiali vėliavos įteikimo ceremonija numatoma atidarant vasaros sezoną.

  Mėlynoji vėliava tampa puikia gaire planuojant aplinkosaugą ir turizmą, pritraukiant daugiau svečių iš Lietuvos ir užsienio. Gautas statusas padeda Klaipėdos, kaip miesto prie jūros, populiarinimui tarptautiniu mastu.

  Dar šia tema

  Klaipėda kviečia į jubiliejinį Laivų paradą
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos