10:57 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Kas 5 savivaldybės administracijos darbuotojas yra susijęs giminystės ryšiais, o 25 šalies savivaldybių administracijose šis rodiklis viršija vidurkį

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Savivalda išlieka viena labiausiai korupcijos paveiktų sričių Lietuvoje, rodo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) 2018 metų veiklos ataskaita.

  STT 2018 metų pagrindiniai veiklos rezultatai rodo, kad daugiausia dėmesio buvo sutelkta atskleidžiant ir išaiškinant sunkius, sisteminius, didžiausią žalą valstybei darančius korupcinio pobūdžio nusikaltimus, tiriant korupcijos situaciją Lietuvos savivaldybėse.

  "Pernai Specialiųjų tyrimų tarnyba specializavosi užkardant korupcines veikas savivaldoje, nes čia yra tikrai pakankamai daug problemų. Pirmiausia, paminėtini viešieji pirkimai ir, ko gero, tai galima taikyti ne tik savivaldybėms, bet ir visoje valstybėje", — Antikorupcijos komisijos posėdžio metu sakė Skvernelis.

  STT duomenimis, pagrindinės korupcijos paplitimo priežastys savivaldos srityje yra nepotizmas, politizacija ir interesų konfliktai.

  Biudžetinių viešųjų įstaigų vadovai yra susiję su sutuoktinių arba giminių verslo įmonėmis laiminčiomis viešuosius pirkimus, nors formaliai yra nusišalinę.

  Pabrėžiama, kad problema išlieka nepotizmas savivaldoje, ypač ten, kur yra didelis nedarbas, o pagrindinis darbdavys yra pati savivaldybė ir dar kelios jai pavaldžios įstaigos.

  "Viešasis sektorius negali būti savo artimų giminaičių įdarbinimo agentūra", — pabrėžė Skvernelis.

  Vidutinis nepotizmo rizikos intensyvumas Lietuvos savivaldybių administracijose siekia 18 proc., ir kas 5 savivaldybės administracijos darbuotojas yra susijęs giminystės ryšiais, o 25 Lietuvos savivaldybių administracijose šis rodiklis viršija vidurkį.

  Dar šia tema

  Nomenklatūra ruošia karūną Landsbergio anūkui
  STT: beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų yra giminės
  Tegai:
  nepotizmas, korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos