23:42 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Kūdikis, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdoje, prie vaikų darželio, paliktas naujagimis

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Pasak medikų, kūdikio būklė sunki, jis gydomas reanimacijoje

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Klaipėdoje, prie vaikų darželio, paliktas ką tik gimęs kūdikis, LRT Radijui sakė Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė, naujagimis perduotas medikų globon.

  "Klaipėdoje, Žardininkų gatvėje, prie vaikų darželio tvoros, paliktas kūdikis, suvyniotas į antklodę", — komentavo Klaipėdos policijos atstovė. 

  Pranešimas apie rastą kūdikį gautas 09:47. Iš pradžių buvo pranešama, kad berniuko būklė stabili. Kiek vėliau Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai informavo, kad kūdikio būklė sunki, jis gydomas reanimacijoje.

  Į antklodę suvyniotas berniukas buvo padėtas prie vaikų darželio tvoros, ant žemės. Įtarta, kad kūdikis — ką tik gimęs. Tai patvirtino atvykę medikai.

  "Visa laimė, kad vaikas yra gyvas, dabar perduotas medikams. Tačiau jeigu kas nors iš gyventojų, praeivių matė, kaip galimai paliekamas vaikas, arba turi kažkokios su tuo susijusios informacijos, mes prašome nedelsiant skambinti numeriu 112. Svarbiausia buvo suteikti pirmąją pagalbą kūdikiui, o dabar pareigūnai ieško mamos", — sakė Grauslienė.

  Šį mėnesį Klaipėdoje jau įvyko du su naujagimiais susiję incidentai, kurie sukrėtė visuomenę. Iš pradžių balandžio 13 dieną buvo paskelbta, kad neblaivi gimdyvė pagimdė mergytę, kurios kraujyje nustatytos 4 promilės alkoholio. Medikai pažymėjo, kad alkoholiui iš naujagimio organizmo pašalinti gali prireikti ir kelių savaičių.

  Vėliau, balandžio 18 dieną, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas patvirtino, jog iš Tauragės atvežta neblaivi (3 promilių girtumo) gimdyvė.

  Komentuodamas situaciją, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad girto gimusio kūdikio istorija sukels diskusiją Seime apie dar negimusių vaikų apsaugą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuo meningokoko mirė kūdikis
  Dėl uostamiestyje gimusio neblaivaus kūdikio pradėtas ikiteisminis tyrimas
  Radviliškio rajone jauni tėvai įtariami sužaloję metų neturinčią mergytę
  Tegai:
  naujagimiai, Klaipėda

  Svarbiausios temos