10:12 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Grūdai, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida pasakojo, kuo maitinsis lietuviai nelaimės ar karo atveju

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  2011 metais dėl maisto saugojimo bei atnaujinimo kainos rezervas sumažėjo

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Valstybės maisto rezerve, kuris būtų panaudotas didelės nelaimės arba karo atveju, šiuo metu yra saugomi tik grūdai ir cukrus, teigė Žemės ūkio ministerijos atstovai portalui LRT.

  Anksčiau maisto rezerve buvo ir kitokių produktų. Pavyzdžiui, 2008 metais į rezervą buvo įtraukta ne tik grūdų ir cukraus, bet ir mėsos, žuvų bei kondensuoto pieno konservų, druskos, aliejaus.

  ŽŪM teigia, kad visų išvardintų produktų, išskyrus cukrų bei grūdus, dėl jų saugojimo bei atnaujinimo kainos bei trumpo galiojimo laiko, buvo atsisakyta dar 2011 metais.

  Kiek valstybei kainuoja maisto rezervo išlaikymas, ŽŪM neatskleidė, esą valstybės rezervo atsargos yra priskiriamos prie riboto naudojimo informacijos.

  Ministro pirmininko patarėjas Arnoldas Pikžirnis pripažįsta, kad kasmet maisto rezervo kaupimui buvo išleidžiamos "pakankamai įspūdingos lėšos". Tačiau nebūdavo keliamas klausimas, ką tektų daryti, jei atsirastų poreikis panaudoti sukauptą rezervą.

  Pažymėta, kad pasenusi tvarka jau yra pasikeitusi — šiais metais vyriausybėje buvo pritarta Valstybės rezervo įstatymo pataisoms. Jose nustatoma, kad kaupti rezervą galima preliminariųjų sutarčių pagrindu, kuris veikia ir kitose šalyse.

  Premjero patarėjas taip pat pažymi, kad prieš pataisas buvo sutarta ir dėl maisto rezervo kaupimo pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą maisto krepšelį. Tai reiškia, kad nelaimės atveju, maisto rezerve būtų platesnis produktų sąrašas, leidžiantis efektyviau pasirūpinti žmonių poreikiais.

  Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė pažymi, kad grūdai yra geras pasirinkimas maitintis esant ekstremalioms sąlygoms, tačiau jais netinka maitintis ilgai. 

  Grūdai ir cukrus, anot dietologės, yra pasirinkti dėl to, kad tai visų pirma yra angliavandenių šaltinis, kuris suteiks energijos. Grūduose yra ir kitų žmogaus organizmui reikalingų medžiagų.

  Kas slypi už GMO
  © Sputnik /
  Kas slypi už "GMO"

  Dar šia tema

  Nustatytas ryšys tarp greito maisto ir psichikos ligų
  Lietuvos žemės ūkio ministras pranešė, kokios bus maisto produktų kainos
  Tegai:
  maistas

  Svarbiausios temos