09:34 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Prokuratūros teigimu, žiniasklaidos publikacijose buvo pateikti tikrovės neatitinkantys faktai, kurie formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra apkaltino dienraštį "Lietuvos rytas" informacijos iškraipymu. Atitinkamą pareiškimą paskelbė prokuratūros spaudos tarnyba.

  Teisėsaugos pareigūnai teigia, kad kai kurie "Lietuvos ryto" publikacijose pateikti teiginiai neatitinka tikrovės, taip pat "formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą".

  Pavyzdžiui, "Lietuvos ryto" publikacijose buvo teigiama, kad ikiteisminiai tyrimai yra "užsakomi", kad jų eigai ir baigčiai daro įtaką kokie nors politikai ar kiti asmenys.

  "Prokuratūra taip pat atkreipia dėmesį, kad šiose publikacijose gausu kitų neigiamą nuomonę formuojančių teiginių, įskaitant anoniminius, kurie neatitinka faktinių aplinkybių, nepriskirtini prokuratūros kompetencijai, yra interpretuojamojo pobūdžio ir panašiai", — teigiama pranešime.

  Prokuratūra teigia, kad yra pasirengusi atvirai ir išsamiai atsakyti į visuomenės klausimus, kad išsisklaidytų abejones dėl prokuratūros ir teisingumo sistemos veiklos Lietuvoje.

  Skandalas Lietuvos teismų sistemoje

  Vasario mėnesį Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba paskelbė apie korupcijos tinklo aptikimą respublikos teismų sistemoje. Iš pradžių ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyta daugiau kaip 30 žmonių, įskaitant teisėjus ir žinomus teisininkus.

  Pasak tyrėjų, įtariamieji užsiėmė papirkinėjimu ir kyšininkavimu, taip pat piktnaudžiavo teismų sistema. Kyšių sumos svyravo nuo tūkstančio iki šimto tūkstančių eurų.

  Kovo mėnesį Lietuvos gyventojų pasitikėjimas teismais sumažėjo 11 procentų, palyginti su vasario mėnesiu ir siekė 15,8 procento.

  Sociologinių tyrimų kompanijos "Vilmorus" direktorius Vladas Gaidys šį rezultatą pavadino "katastrofišku šuoliu". Pasak jo, panašius rodiklius buvo galima stebėti prieš septynerius — dešimt metų, tačiau pastaraisiais metais teismai pagerino savo įvaizdį, ir vertinimų balansas per pastaruosius kelerius metus buvo teigiamas.

  Dar šia tema

  Lietuvos prokuratūra teigia, kad Rusijos Federacija bando suklaidinti visuomenę
  Vidaus ligų ministerija
  Buvęs prokuroras sės į kaltinamųjų suolą
  Vyriausybė kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl krizės tyrime surinktos informacijos
  "Lietuvos Pussy Riot" byla perduota teismui
  Tegai:
  Lietuva, Generalinė prokuratūra, Lietuvos rytas

  Svarbiausios temos