09:57 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  vilkikas, archyvinė nuotrauka

  Ukrainietis Lietuvoje dirbo 87 dienas be poilsio ir buvo sumuštas darbdavio

  CC BY-SA 2.0 / RL GNZLZ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13010

  Pasak ukrainiečio, darbdavys ne tik nemokėjo algos, vertė dirbti nepakenčiamomis darbo sąlygomis, bet ir neleido jam išeiti iš darbo

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Bendrovėje UAB "SEV transport" įsidarbinusiam vairuotojui iš Ukrainos teko 87 dienas dirbti be poilsio ir atlygio bei būti sumuštam darbdavio.

  Savo istoriją konferencijoje pasakojo tolimųjų reisų vairuotojas Oleksandras Oleinikas, praneša LRT.

  Vyras darbą įmonėje pradėjo dar spalio mėnesį. Per pastarąsias 87 dienas vyras teigia gavęs tik atlygį už ankstesnį darbą ir pinigus, kurie buvo reikalingi darbdavio išlaidoms, pavyzdžiui, įsigyti diržams.

  Jo teigimu, pasitaikydavo atvejų, kai darbuotojas dėl darbo režimo privalėdavo ilsėtis ir niekur nevažiuoti devynias valandas, tačiau šio režimo taip pat buvo nurodoma nesilaikyti.

  "Spalį pradėjau darbą SEV transporte. [...] Dirbant nebuvo normalaus laiko, kai būtų galima pailsėti ir pavalgyti", — pasakojo vairuotojas.

  Oleinikas dėl sveikatos problemų ir rūpesčių namuose prašė jį grąžinti namo, penkis kartus bandė išeiti iš darbo, tačiau komandiruotės įsakymas jam būdavo vis pratęsiamas.

  Pagal jo skaičiavimus, pagal susitarimą jis būtų gavęs apie 5 tūkst. eurų.

  Galiausiai, dar nespėjus grįžti į Lietuvą, Oleiniką Lenkijoje, likus 60 km iki Lietuvos, susirado pats darbdavys, jį išmetė iš automobilio bei sumušė.

  Vyras po sumušimo kreipėsi į Lenkijos policiją. Grįžęs į Lietuvą jis naktį iš pirmadienio į antradienį buvo nuvežtas į greitosios pagalbos ligoninę. Jis taip pat ketina kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją bei prokuratūrą.

  Pasak Lietuvos profesinių sąjungų aljanso pirmininko Audriaus Cuzanausko, toks atvejis nėra vienintelis, tačiau vienas iš nedaugelio, kai darbuotojas yra sumušamas ir po to išdrįsta kreiptis pagalbos.

  Anksčiau buvo pranešama apie Lietuvoje ir Lenkijoje veikiančios tarpininkavimo bendroves, kurios nelegaliai Lietuvoje įdarbino 39 Ukrainos piliečius ir neatsiskaitė su jais.

  Dar šia tema

  Ukrainietis mikroautobuse įrengtose slėptuvėse vežė du tūkst pakelių cigarečių
  Su kontrabanda įkliuvęs ukrainietis tikėjosi atsipirkti bauda
  Lenkijos pasienyje sulaikytas ukrainietis su artilerijos sistema
  Ukrainietis bandė apgauti Vilniaus oro uosto pasieniečius
  Tegai:
  darbas, alga, ukrainiečiai

  Svarbiausios temos