09:49 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Prezidentė Vilniuje dalyvavo Lietuvos narystės ES 15 metų jubiliejaus minėjime, kreipdamasi į susirinkusius, Grybauskaitė tvirtino, kad Lietuvos balsas girdimas visoje Europoje

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė S. Daukanto aikštėje dalyvavo oficialiame Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 15 metų jubiliejaus minėjime ir šventėje šalies žmonėms, praneša Prezidentūra.

  Sveikindama Lietuvos žmones, šalies vadovė pabrėžė, kad "prieš 15 metų mes sugebėjome grįžti į Europos šeimą ir tapti matomi, girdimi bei pripažinti".

  "Europa mums davė labai daug — pasitikėjimo, pagarbos, gebėjimo augti ir vystytis, rūpintis savo žmonėmis. O tai, kaip šiuo potencialu pasinaudojame, priklauso tik nuo mūsų pačių. Niekas kitas negali mums diktuoti, kaip turime gyventi, tik padėti", — Daukanto aikštėje sakė Grybauskaitė.

  Valstybė vadovė pažymėjo, kad narystė ES suteikė lietuviams daug teisių — keliauti, mokytis kur tiktai norime, būti bet kuriuoje europinėje valstybėje.

  "Būdami tokioje organizacijoje, gerai suprantame: kuo ji stipresnė, tuo stipresni esame ir mes. ES mums taip pat sudaro galimybę išvengti vidaus populizmo, ir tai yra saugumo garantas — tiek socialinis, tiek ir gynybinis", — pabrėžė Lietuvos vadovė.

  Празднование 15-летия вступления Литвы в ЕС
  Valstybė vadovė pažymėjo, kad narystė ES suteikė lietuviams daug teisių — keliauti, mokytis kur tiktai norime, būti bet kuriuoje europinėje valstybėje.

  Prezidentė visiems Lietuvos žmonėms palinkėjo visada išlikti tikrais europiečiais. Todėl, einant į rinkimus — ir į Europos Parlamento, ir į kitus, "rimtai pagalvoti, kad viskas yra mūsų rankose, kad ateitis priklauso nuo to, ką išrinksime". 

  Ceremonijoje buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos ir ES vėliavos, skambėjo Lietuvos ir ES himnai. Susirinkusiuosius sveikino prezidentė Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Vytautas Landsbergis.

  Празднование 15-летия вступления Литвы в ЕС
  Ceremonijoje buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos ir ES vėliavos, skambėjo Lietuvos ir ES himnai.

  Šventėje prie Prezidentūros vyko išskirtinis koncertas. Jį su savo daina "Run With the Lions" pradėjo Lietuvos atstovas šių metų "Eurovizijoje" Jurijus Veklenko. Čia įvyko ir oficialios jo palydėtuvės į gegužės 14 dieną Izraelyje prasidėsiantį geriausios Europos dainos konkursą. Prezidentė Veklenko įteikė valstybės Trispalvę ir palinkėjo, kad ji atneštų sėkmę. Vilniečiams ir sostinės svečiams taip pat koncertavo grupė "Antikvariniai Kašpirovskio dantys".

  Празднование 15-летия вступления Литвы в ЕС
  Šventinį koncertą su savo daina "Run With the Lions" pradėjo Lietuvos atstovas šių metų "Eurovizijoje" Jurijus Veklenko

  Lietuva įstojo į Europos Sąjungą 2004 metais kartu su Estija, Latvija, Lenkija ir kai kuriomis kitomis šalimis.

  Lietuva ne vienus metus pirmauja pagal pasitikinčių Europos Sąjunga piliečių skaičių. Beveik du trečdaliai apklaustųjų teigia pasitikintys ES.

  Tuo tarpu kai kurie ekspertai mano, kad naujosios Europos valstybės yra ES periferija. Ekonomistas ir politinis analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva sakė, jog ES dirbtinai išlaiko žemą gyvenimo lygį Lietuvoje, kad galėtų panaudoti valstybės išteklius kitoms Europos zonoms vystyti. ES pajamų ir gyvenimo kokybės reitinguose Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių rezultatai nedžiuginantys.

  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Penkiolika metų europietiškos laimės
  Ką veikti Vilniuje gegužės 1-ąją
  Lietuva pirmauja ES pagal trisdešimtmečių, turinčių aukštąjį išsilavinimą, skaičių
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos