23:53 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Kryžius, archyvinė nuotrauka

  Balsiuose vandalai nupiešė svastiką ant kryžiaus

  © Sputnik / Оксана Джадан
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  107 0 0

  Kryžius pastatytas balandžio 29-ąją, šiandien jį turėjo šventinti vyskupas

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Trečiadienį Balsiuose buvo išniekintas kryžius, praneša LRT.

  Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis sakė, kad kryžius išniekintas užrašius necenzūrinį žodį ir svastiką. Anot Matonio, įvykio vietoje jau lankėsi policijos pareigūnai.

  Šis kryžius stovi valstybei priklausančioje žemėje, trečiadienį jį turėjo šventinti vyskupas Darius Trijonis besilankantis Balsių bendruomenėje. Tačiau, LRT.lt žiniomis, vyskupas tai padaryti atsisakė, motyvuodamas tuo, jog kryžius pastatytas nelegaliai.

  Kryžius pastatytas šių metų balandžio 29 dieną. Šiandien 16:30 turėjo įvykti kryžiaus šventinimas, nurodoma Balsių bendruomenės tinklalapyje.

  Saulius Matulevičius, socialinės antropologijos specialistas, Balsių rajono gyventojas, patikino, kad šie dalykai — kryžiaus išniekinimas ir vyskupo atsisakymas šventinti — tarpusavyje nesusiję dalykai. Jo teigimu, vandalai, greičiausiai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių čia nenori matyti kryžiaus.

  "Šio kryžiaus atsiradimas sukiršino žmones. <…> Tačiau niekur neatskleidžiama, kur yra problemos esmė. Kaip aš suprantu, kryžiaus atsiradimas yra kaip statinio projektas, kuris yra gana kontroversiškas. Kažkas kažką apėjo, su niekuo nesuderino, o jis ėmė ir išdygo. Ko gero, ne tik kryžius, bet bet koks statinys, išdygęs tokiu būdu, būtų sukėlęs problemų ir diskusijų. Kadangi tai yra kryžius, tai pakurstė kai kuriuos žmones, kurie nenorėtų jo matyti", — LRT sakė Matulevičius.

  Apie šią situaciją Facebook rašė Vilniaus miesto tarybos narys Vincas Jurgutis.

  Dar šia tema

  Latvis Kaliningrade bandė surengti elementorių su svastika parodą
  Ant Latvijos švietimo ministerijos pastato nupiešta svastika
  Tegai:
  vandalizmas

  Svarbiausios temos