22:17 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  148

  Pasak diplomatės, tokį sprendimą rėmė tie, kuriems Rusijos ir Lietuvos santykiai atrodo nepelningi

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad ją nustebino Lietuvos principingumas dėl draudimo įvažiuoti Rusijos dainininkui Grigorijui Lepsui.

  Apie tai ji papasakojo radijo stoties "Echo Moskvy" eteryje.

  Zacharova pabrėžė, kad "ją nustebino šalies, kuri priima ekstremistus, principingumas".

  "Draudimas įvažiuoti į Lietuvą Grigorijui Lepsui — eilinis šalies valdžios žingsnis, kurį rėmė tie, kam Rusijos ir Lietuvos dvišalių santykių plėtra atrodo nepelninga ir nereikalinga", — pasakė diplomatė.

  Rusijos dainininkas Grigorijus Lepsas buvo įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje ir jam uždrausta atvykti į šalį.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į respublikos Vidaus reikalų ministeriją, prašydamas uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį. Rusijos ambasada Lietuvoje pažymėjo, kad tai buvo padaryta su "išgalvotu pretekstu".

  Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad tokia Linkevičiaus iniciatyva nenustebino Rusijos valdžios atstovų, nes Lietuvos užsienio reikalų ministerija ilgą laiką ir nuolat "ieško bet kokių pretekstų", kad apsunkintų Maskvos ir Vilniaus santykius, ir "padarė pažangą" šiuo klausimu.

  Lietuvos politikai pirmą kartą paskelbė ketinimą uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį kovo pabaigoje, po dainininko koncerto Lietuvoje. Partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas ir kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė, žinomi dėl savo rusofobinės pozicijos, paprašė URM ir VRM vadovų sukurti mechanizmą, kuris uždraustų žmonėms, "susijusiems su nusikalstamomis grupėmis", rengti koncertus Lietuvoje.

  Konservatoriai taip pat pasiūlė įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą žmones, išreiškiančius aktyvią paramą Rusijos užsienio politikai, prie kurių, jų nuomone, priskiriamas ir Lepsas.

  Kaip Lepso sąsajų su "nusikalstamomis grupėmis" įrodymą konservatoriai pateikė JAV žiniasklaidos straipsnius, kurių autoriai nurodo į abejotinus duomenis ir neaiškius šaltinius.

  Dainininkas yra nusipelnęs Rusijos Federacijos artistas ir daugelio konkursų, tame tarpe ir "World Music Awards", "Metų daina" ir "Auksinis gramofonas", laureatas.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių nepriklausomybei "grasina". Ir tai daro istorikai ir dainininkai
  Kasčiūnas pasiūlė įtraukti Timatį į nepageidaujamų asmenų sąrašą
  Kaliningrado deputatas paskelbtas "persona non grata" Lietuvoje
  Lietuva uždraudė atvykti į šalį Holokaustą neigiančiam britų istorikui
  Tegai:
  Grigorijus Lepsas, Lietuva, Rusija, Rusijos užsienio reikalų ministerija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos