14:28 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Paaiškėjo, kaip lietuviai vertina migrantus

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Lietuvos gyventojai yra labiau linkę įžvelgti neigiamą į Lietuvą atvykusių pabėgėlių įtaką visuomenei ir valstybei

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų mano, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį šalyje, praneša LRT.

  Remiantis viešosios nuomonės apklausomis, lietuviai tapo šiek tiek palankesni kaimynystei su pabėgėliais ir darbu vienoje darbovietėje su jais.

  Nors atskiros pabėgėlių grupės (krikščionys, politiniai pabėgėliai) yra vertinami palankiau, bendra tendencija rodo, kad Lietuvos gyventojai yra labiau linkę įžvelgti neigiamą į Lietuvą atvykusių pabėgėlių įtaką visuomenei ir valstybei: 84 proc. apklausos dalyvių buvo linkę sutikti su teiginiu, kad pabėgėliai siekia pasinaudoti Lietuva kaip tranzito šalimi ir nesiruošia čia gyventi.

  Dar daugiau nei du trečdaliai pritarė teiginiams, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį Lietuvoje (74 proc.) ir sukelti socialinius neramumus Lietuvoje (68 proc.).

  Kaip pagrindines nepalankumo priežastis musulmonų atžvilgiu nurodomi tarptautiniai įvykiai, žiniasklaidoje akcentuojami vaizdai, teroro išpuoliai.

  Romai išlieka nepalankiausiai vertinama etnine grupe: su jais būti kaimynystėje nenorėtų 63 proc. gyventojų, dirbti vienoje darbovietėje – 39 proc., išnuomoti būsto – 65 proc. respondentų. 

  Kaip jau buvo pranešta ankščiau, Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal priimamų pabėgėlių skaičių. Statistikos duomenimis, 2018 metais Lietuva suteikė prieglobstį 140 imigrantų, dar 20 jų į šalį buvo priimti pagal perskirstymo programą.

  Balandžio pradžioje Lietuva supaprastino prašymo dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pateikimo tvarka. Nuo balandžio 1 dienos prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo užsieniečiai galės pateikti,migracijos padaliniui, nepriklausomai nuo ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.

  Be to, Vyriausybė pritarė siūlomui reglamentuoti kvotų nustatymą Lietuvoje ketinantiems dirbti užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių. Pirmoji kvota užsieniečiams, norintiems dirbti Lietuvoje, planuojama, būtų nustatyta nuo 2021 metų. 

  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  © Sputnik /
  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia

  Dar šia tema

  Du lenkai bandė per Lamanšą karste pervežti migrantą
  Vyriausybė pritarė siūlymui dėl kvotų nustatymo darbo migrantams
  Tegai:
  pabėgėliai, gyventojai, Lietuva

  Svarbiausios temos