21:43 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Skaitymo rekordo dalyviai gaus specialų “Skaitymo rekordininko” diplomą, antspaudą į atsineštą knygą ir galės įsiamžinti prie foto sienos – knygos, bei gauti savo nuotrauką atminimui

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Projektas "Vilnius skaito" gegužės 7 dieną 18 val.  kviečia visus mylinčius knygas į Vilniaus geležinkelio stotį, kur šiuo metu yra įsikūrusi "Vilnius skaito" & "Vilnius Connect" skaitykla.

  "Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Vilniaus geležinkelio stotyje ir jos prieigose įrengtose erdvėse sieksime surinkti daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje Vilniaus mieste, bei oficialiai užfiksuoti rekordą", - rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

  Po to visus susirinkusius lauks susitikimai su mėgstamais rašytojais, rašančiais apie Vilnių – Dariumi Pocevičiumi, Sonata Šulce, Mariumi Marcinkevičiumi, savo kūrybą skaitys jaunoji poetų ir rašytojų karta – Lina Buividavičiūtė, Greta Ambrazaitė, Marijus Povilas Martynenko, Mantas Balakauskas, Jurga Tumasonytė.

  Vaikai kviečiami į kūrybines paršelių ir karvių gaminimo dirbtuves su knygos vaikams "Sivužas" iliustratore Lina Dūdaite. O aktorė Daiva Rudytė paskaitys keletą naujų istorijų apie Paršelio ir karvės Adelaidos nuotykius.

  Skaitymo rekordo dalyviai gaus specialų "Skaitymo rekordininko" diplomą, antspaudą į atsineštą knygą ir galės įsiamžinti prie foto sienos – knygos, bei gauti savo nuotrauką atminimui. Visus renginio dalyvius vaišins "Merrild" kava.

  Iki šiol, Lietuvoje oficialiai užfiksuotas masiškiausias kūrinio skaitymas – 520 žmonių – vienu metu skaitė Žemaitės apysaką "Kaip Jonelis raides pažino". Skaitymą Kelmės Atgimimo aikštėje 2017 metų balandžio 26 dieną surengė Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka 80-ųjų veiklos metinių proga.

  Dar šia tema

  Titovas knygos apie "miško brolių" vadą autorių pavadino "scenaristu"
  Taline išrinktos gražiausios Baltijos šalių 2018 metų knygos
  Lietuvos prezidentės atstovė spaudai parašė knygą apie Grybauskaitę
  Žiniasklaida sudarė knygų, kurias Grybauskaitė "bijo skaityti naktį", sąrašą
  Tegai:
  siena, knyga

  Svarbiausios temos