18:36 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Lietuviai, gyvenantys kaimyninėse šalyse, mažiau suinteresuoti prezidento rinkimais bei referendumu dėl dvigubos pilietybės

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Elektroninės registracijos sistemoje balsavimui užsienyje jau užsiregistravo 49 273 rinkėjai, rodo gegužės 3 dienos Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

  Tai yra 30 066 rinkėjais daugiau negu 2016 metų Seimo rinkimuose. Tada elektroninėje registracijos sistemoje užsiregistravo 19 207 rinkėjai.

  Aktyviausiai registrujasi JK gyvenantys Lietuvos piliečiai. Jų yra apie 18 tūkst. žmonių.

  Kitose šalyse Lietuvos piliečiai nėra tokie aktyvūs. Kaimyninėse Latvijos ir Estijos balsavime ketina dalyvauti 145 ir 125 žmonės atitinkamai. Rusijoje jų apie 300, Ukrainoje 94 ir Baltarusijoje 62.

  Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės ir referendumu dėl Seimo narių. Dėl prezidento posto varžosi devyni kandidatai. Antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną — kartu su balsavimu Europos Parlamente.

  Rinkėjai užsienyje galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte (JAV) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Rinkėjų patogumui papildomos balsavimo vietos Jungtinėje Karalystėje (balsavimas organizuojamas ambasadoje Londone, Rytų Londone, Kings Line ir  Lidse), Norvegijoje papildomas punktas steigiamas Stavangeryje, o Australijos lietuvių patogumui veiks balsavimo punktas Melburne.

  Naujausių prezidentinių reitingų pirmojoje vietoje yra Ingrida Šimonytė, po jos — Gitanas Nausėda, trečias išlieka Saulius Skvernelis. Nuo lyderių trejeto smarkiai atsilieka ketvirtojoje ir penktojoje vietoje esantys Vytenis Andriukaitis ir Arvydas Juozaitis.

  Dar šia tema

  Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
  Rinkimai: atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius
  Tegai:
  Jungtinė Karalystė, rinkimai, Lietuva

  Svarbiausios temos