22:47 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Žmonės su negalia, archyvinė nuotrauka

  Dauguma rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia

  © Фото: www.socmin.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Šių metų rinkimuose ne mažiau kaip 50 procentų rinkimų apylinkių turėtų būti pritaikytos negalią turintiems ar senyvo amžiaus rinkėjams

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Praėjusių metų pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje, rašoma VRK pranešime žiniasklaidai.

  Memorandumu buvo nutarta, kad 2019 metų rinkimuose ne mažiau kaip 50 procentų rinkimų apylinkių turėtų būti pritaikytos negalią turintiems ar senyvo amžiaus rinkėjams. Savivaldybės peržiūrėjo turimas patalpas ir daugumą tų, kurios neprieinamos negalią turintiems asmenims, pakeitė kitomis arba, pagal galimybes, jas pritaikė.

  Šiuo metu beveik 69 procentai rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia.

  Primename, kad 2019 metų gegužės 12 dieną vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose, referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų, 2019 metų gegužės 26 dieną vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą  rinkėjai turi teisę balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje.

  Vadinasi, jei rinkėjo rinkimų apylinkė yra nepritaikyta asmenų su negalia poreikiams, tiek rinkėjai su negalia, tiek rinkėjai, kurie į rinkimų apylinkę planuoja atvykti, pavyzdžiui, su kūdikių vežimėliais ar pan., turi galimybę pasirinkti balsuoti tokioje rinkimų apylinkėje, kuri rinkėjui yra patogiausia.

  Žemėlapį su apylinkėmis, kurios prieinamos rinkėjams su negalia, galite rasti čia.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

   

  Dar šia tema

  EP rinkimai: visi kandidatai peržengė 10 tūkst. parašų slenkstį
  Rinkimai: atėję balsuoti žmonės gaus trijų skirtingų spalvų biuletenius
  Tegai:
  rinkėjai, rinkimai

  Svarbiausios temos