23:35 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Gaisrininkams trūksta ne tik technikos, žmogiškųjų išteklių, bet ir yra netinkamai paskirstytos lėšos

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis pavedė vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui sudaryti darbo grupę, kuri spręs, kaip efektyviausiai konsoliduoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų, Valstybinių miškų urėdijos ir savanorių ugniagesių pajėgas bei jų veiklą, rašoma Vyriausybės tinklalapyje.

  "Pastarojo meto gaisrai Lietuvoje aiškiai parodė, jog būtina imtis papildomų priemonių tam, kad skirtingoms žinyboms priklausantys ugniagesiai dirbtų sklandžiau ir vieningiau. Kita problema — nevienodas techninis ir materialinis ugniagesių aprūpinimas, ką taip pat būtina išspręsti. Valstybė turi ne tik džiaugtis didžiuliu visuomenės pasitikėjimu ugniagesiais, bet ir padaryti viską, kad jie būtų tinkamai pasirengę gesinti gaisrus, gelbėti žmones bei jų turtą", — sako premjeras.

  Valstybės kontrolė konstatuoja, jog ne visos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos tinkamai pasirengusios gesinti gaisrus. Trūksta ne tik technikos, žmogiškųjų išteklių, bet ir yra netinkamai paskirstytos lėšos. Konsolidavus šiuos išteklius, pasak Valstybės kontrolės, galima būtų pagerinti gelbėjimo darbų organizavimą ir gaisrų gesinimą.

  Darbo grupės veikloje dalyvaus Vyriausybės kanceliarijos, Aplinkos ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai. Darbo grupei pavesta iki birželio 3 dienos pateikti išvadas ir siūlymus Ministrui Pirmininkui dėl reikiamų sprendimų, prireikus — suderintus teisės aktų projektus.

  Dar šia tema

  Seulyje gaisrininkai nusifotografavo labdaros kalendoriui
  Gaisrininkai primena apie saugų elgesį su ugnimi švenčių metu
  Tegai:
  lėšos, gaisrininkas

  Svarbiausios temos