00:11 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Mergaitė, atchyvinė nuotrauka

  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių pagal skurde gyvenančių vaikų skaičių

  © Photo : picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Beveik 25 mln. vaikų ES gyvena mažas pajamas gaunančiose šeimose, kurios neįstengia užtikrinti net būtinųjų vaiko poreikių

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Pernai Lietuvoje skurde gyveno kas trečias vaikas, teigiama Seimo nario Roberto Šarknicko pranešime.

  Remiantis 2018 metų duomenimis, Latvijoje ir Estijoje nepriteklių jaučia kas ketvirtas vaikas.

  Kaip teigiama Šarknicko pranešime, beveik 25 mln. vaikų ES gyvena mažas pajamas gaunančiose šeimose, kurios neįstengia užtikrinti net būtinųjų vaiko poreikių.

  Daugiausiai skurdą išgyvenančių vaikų gyvena Bulgarijoje ir Rumunijoje, kur nepriteklių patiria beveik kas antras vaikas. Mažiausiai — Skandinavijos šalyse ir Vokietijoje.

  "ES, galima teigti, jau pradėjo kovą su vaikų skurdu. Arba bent jau pradėjo rodyti tam iniciatyvą. Europos Parlamente jau ne pirmieji metai kalbama apie vaikų garantijos iniciatyvą. Tai programa, kuri skurstantiems vaikams suteiktų įvairiapusę pagalbą, kadangi fondas būtų orientuotas į nemokamas sveikatos paslaugas, nemokamą švietimą, visavertę mitybą, tinkamą apgyvendinimą ir kt." — rašoma parlamentaro pranešime.

  Pasak jo, šiai iniciatyvai ES biudžete yra numatyta 6 mlrd. eurų lėšų.

  Statistikos departamento duomenys rodo, kad pernai kas devintas Lietuvos gyventojas susidūrė su dideliu materialiniu nepritekliumi. Skaičiuojama, kad pernai Lietuvoje apie 310 tūkst. žmonių patyrė didelį materialinį nepriteklių.

  Anksčiau statistikos agentūra "Eurostat" pranešė, kad Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių penketuką, kur pastebima didžiausia gyventojų skurdo rizika. Lietuvoje skurdo rizika piliečiams siekia 18,5 procento.

  Taip pat Baltijos šalys pirmavo ES šalių, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas, reitinge. Estijoje šis rodiklis siekė 46 procentus, Latvijoje — 44, Lietuvoje — 37 procentus.

  Dar šia tema

  Pernai apie 310 tūkst. Lietuvos gyventojų patyrė didelį materialinį nepriteklių
  Medvedevas paskelbė, kad Rusijoje skursta beveik 19 mln. žmonių

  Svarbiausios temos