22:18 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  60

  Išankstinio balsavimo datos, adresai ir laikas skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, nespėję užsiregistruoti balsavimui paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9-10 dienomis. 

  Ambasadoje Belgijoje iš anksto balsuoti galima jau šiandien ir rytoj (gegužės 7-8 dienomis), konsulate Valensijoje — gegužės 7-10 dienomis. Išankstinio balsavimo datos, adresai ir laikas skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse.

  Rinkėjai užsienyje gali balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Gegužės 12-ają, pagrindinę rinkimų dieną, rinkėjų patogumui veiks papildomos balsavimo vietos Jungtinėje Karalystėje (balsavimas organizuojamas ambasadoje Londone, Rytų Londone, Kings Line ir Lidse), Norvegijoje Stavangeryje, o Australijos lietuvių patogumui veiks balsavimo punktas Melburne.

  Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje. Tą galima padaryti iki gegužės 11 dienos vakaro. Balsuoti galima atvykti ir neužsiregistravus: svarbu turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti didelis skaičius rinkėjų, todėl, siekiant išvengti susidarančių eilių ar kitų galimų nepatogumų, rekomenduojame pasinaudoti išankstinio balsavimo Lietuvos diplomatinėse atstovybėse teikiama galimybe.

  Skvernelis žada pensijų augimą ir didesnius vaiko pinigus>>

  Daugelyje atstovybių registruotis balsuoti paštu jau nebegalima – to nepadariusieji Lietuvos piliečiai raginami atvykti balsuoti asmeniškai. Šiandien dar galima užsiregistruoti balsavimui paštu Šveicarijoje (paskutinė registracijos balsuoti paštu diena gegužės 7-oji, rytoj — JAV, Vašingtone (paskutinė registracijos balsuoti paštu diena — gegužės 8-oji).

  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Dėl prezidento posto varžysis devyni kandidatai.

  Naujausių prezidentinių reitingų pirmojoje vietoje yra Ingrida Šimonytė, po jos — Gitanas Nausėda, trečias išlieka Saulius Skvernelis. Nuo lyderių trejeto smarkiai atsilieka ketvirtojoje ir penktojoje vietoje esantys Vytenis Andriukaitis ir Arvydas Juozaitis.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019

   

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Šimonytė ir Nausėda nedeklaravo gautų didelės vertės aukų rinkimų kampanijai
  Dauguma rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia
  Tegai:
  balsavimas

  Svarbiausios temos