16:41 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Rūta Meilutytė

  Meilutytei gresia diskvalifikacija dėl antidopingo sistemos reikalavimų pažeidimų

  © Photo: Rūta Meilutytė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104 0 0

  Jei sulauktų bausmės, Meilutytei teks praleisti visas šiais metais vyksiančias varžybas, Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatus

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Olimpinei čempionei, vienai geriausių Lietuvos plaukikių Rūtai Meilutytei gresia diskvalifikacija iš Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) dėl pasikartojusių netikslumų elektroninėje antidopingo sistemoje, praneša LRT.

  Sportininkė privalėjo registruotis specialioje Antidopingo adminstravimo ir valdymo sistemoje (ADAMS), kurioje privaloma nurodyti treniruočių ir varžybų vietą. Be to, kiekvienas sportininkas sistemoje turi pažymėti konkrečią valandą ir vietą, kurioje sportininką nurodytu metu galėtų pasiekti antidopingo agentūros kontrolieriai, kad paimtų šlapimo ar kraujo mėginį dopingo testui.

  22-ejų plaukikė triskart nesugebėjo tiksliai nurodyti savo informacijos ADAMS sistemoje — praėjusių metų balandžio ir rugpjūčio mėnesiais bei šių metų kovą. Remiantis taisyklėmis, triskart sportininkui prasilenkus su antidopingo kontrolieriais ar nepateikus mėginio, gali grėsti diskvalifikacija.

  Tai yra šiurkštus antidopingo taisyklių pažeidimas, ir Rūtai Meilutytei gali grėsti ne trumpesnė nei vienerių metų diskvalifikacija.

  Jei sulauktų bausmės, Meilutytei teks praleisti visas šiais metais vyksiančias varžybas, Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatus.

  Šiuo metu įvykis tiriamas, laukiama sportininkės paaiškinimų.

  Meilutytė 2012 metais Londone iškovojo aukso medalį būdama 15-os metų. Vėliau ji dar tapo pasaulio čempione 2013 metais, o 2014 ir 2016 metais triumfavo Europos čempionate.

  Meilutytė pastaruoju metu treniravosi JAV, bet turėjo nutraukti treniruotes ir grįžti į tėvynę, kad nuodugniai pasitikrintų sveikatą.

  Dar šia tema

  Būsimoji čempionė Rūta Meilutytė mokėsi plaukti ne pirmo šviežumo baseine
  Rūta Meilutytė treniruosis JAV su treneriu Davidu Salo
  Mekas, Meilutytė, Bakas yra tarp 100 lietuvių, kurie bus įamžinti pašto ženkluose
  Tegai:
  Rūta Meilutytė

  Svarbiausios temos