22:49 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Aleksandras Udalcovas taip pat priminė, kad šiais metais minimos 74-osios Lietuvos išlaisvinimo nuo nacių okupacijos metinės

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pasveikino veteranus su 74-osiomis pergalės metinėmis Didžiajame Tėvynės kare.

  "Nuoširdžiai sveikinu jus, brangūs draugai, su Didžiosios pergalės diena ir linkiu taikos, ištvermės, stiprios sveikatos, meilės ir gerovės jūsų šeimoms!" — pasakė ambasadorius.

  Diplomatas priminė, kad Pergalės diena yra pagrindinė šventė Rusijai, ir jos svarba nuolat didėja. Jis pažymėjo, kad kiekvienais metais "vis daugiau rusų, tame tarpe ir jaunimo, pagerbia žmonių, kurie savo gyvybe apgynė mūsų tėvynę, atmintį".

  Udalcovas pabrėžė, kad šį žygdarbį atliko įvairių tautybių žmonės.

  "Būtent Sovietų Sąjunga prisiėmė pagrindinį priešo smūgį ir atliko lemiamą vaidmenį jo sutriuškinime. Būtent sovietų kareiviai, skirtingų tautybių žmonės, įvykdė nemirtingą žygdarbį, kurio didybė neišnyks šimtmečiais", — cituoja ambasadoriaus žodžius diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

  Be to, šiemet minimos 74-osios Lietuvos išlaisvinimo nuo nacių okupacijos metinės. Udalcovas paragino "nulenkti galvas prieš šimtus tūkstančių kareivių-nugalėtojų ir karo belaisvių, kurie ilsisi šioje žemėje". Jis taip pat pagerbė 16-osios Lietuvos divizijos karius, kurie labai prisidėjo prie tėvynės išlaisvinimo.

  "Jūsų pergalinga patirtis, gerbiamieji veteranai, labai svarbi ir šiandien. Naudodamiesi ja, mes ryžtingai kovosime su bandymais perrašyti Antrojo pasaulinio karo rezultatus, šlovinti nacių bendrininkus, padaryti istorinį revanšą paminklų kareiviams-išlaisvintojams atžvilgiu", — pasakė ambasadorius.

  Gegužės 9 dieną minima Pergalės diena — Raudonosios armijos pergalė prieš nacių Vokietiją šventė 1941-1945 metais (Didžiojo Tėvynės karo metu).

  «Nemirtingasis pulkas» Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  «Nemirtingasis pulkas» Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Kaip buvo pasirašytas Vokietijos karinės kapituliacijos aktas — video
  Zacharova: Lietuva propaguoja kolaborantų šlovinimą net JAV
  Ekspertas: Baltijos šalyse vietoje karo didvyrių garbinami kolaborantai
  Pergalės paradas Raudonojoje aikštėje. Tiesiogiai (pasibaigė)
  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Lietuva, Rusija, Pergalės diena, Aleksandras Udalcovas

  Svarbiausios temos