06:59 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)
  55

  Atšauktas ir vakarinis skrydis iš Vilniaus į Maskvą

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Penktadienį "Aeroflot" atšaukė 13 "SSJ-100" lėktuvų reisų iš Šeremetjevo. Atšaukta 13 skrydžių į Rusijos miestus ir vienas reisas į Vilnių, teigiama "Aeroflot" tinklalapyje.

  Skrydis Maskva (Šeremetjevo)-Vilnius buvo numatytas 16:10. Skrydis iš Vilniaus į Maskvą 19:00 taip pat atšauktas, rodo Vilniaus oro uosto informacija.

  Ketvirtadienį buvo atšaukti 11 reisų, vienas jų — į Taliną.

  Tragedija Šeremetjevo oro uoste

  Nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu įvyko sekmadienio vakarą. "Aeroflot" oro linijų orlaivis skrido iš Maskvos į Murmanską. Po 28 minučių skrydžio įgula nusprendė skubiai grįžti į sostinės oro uostą. Lėktuvas sugebėjo nusileisti tik iš antro karto. Dėl sunkaus nusileidimo užsidegė varikliai.

  Vėliau ugnis apėmė visą galinę dalį. Žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti.

  Iškelta baudžiamoji byla, Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas įsakė sudaryti valstybinę komisiją, kuri ištirtų šią situaciją.

  Savo ruožtu "Rostransnadzor" neplanuotai patikrins "Aeroflot", Šeremetjevą ir Valstybinę oro eismo organizavimo korporaciją.

  Tyrėjai laikosi kelių nelaimės priežasčių variantų: nepakankama pilotų, dispečerių ir asmenų, atlikusių orlaivio techninę apžiūrą, kvalifikacija, lėktuvo gedimas, nepalankios oro sąlygos.

  Rusijos trumpojo nuotolio orlaivis "Sukhoi Superjet 100" skirtas vežti 98 keleivius. Skrydžio atstumas gali siekti 4600 kilometrų. Lėktuvą sukūrė kompanija "Sukhoi Civil Aircraft" ir užsienio įmonės. Didžiausias operatorius yra "Aeroflot". Apie dešimt procentų komponentų yra amerikiečių gamybos, todėl pardavimus privaloma derinti su Vašingtonu. Rusijos pramonės ir prekybos ministerija planuoja visiškai perimti orlaivio gamybą, be užsienio gamybos įrenginių.

  Temos:
  Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)

  Dar šia tema

  Rusijos tyrimo komitetas paskelbė vaizdo įrašą iš SSJ-100 katastrofos vietos
  Rygoje dėl degėsių kvapo nusileido lėktuvas "SSJ", išvykęs iš Maskvos
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Aeroflot, Vilnius, Maskva

  Svarbiausios temos