14:53 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Automobilio veidrodis, archyvinė nuotrauka

  Už draudimo dokumentų klastojimą galima atsisėsti į kalėjimą

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Pasitaiko atvejų, kai transporto priemonių savininkai klastoja draudimo polisus ar draudėjo istorijos pažymas siekdami apeiti įstatymus

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Draudikų patirtis rodo, kad noras sutaupyti žmones kartais verčia imtis net ir neteisėtų metodų, rašo LRT su nuoroda į draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovą Rimvydą Pocių.

  Pasak Pociaus, vis dar pasitaiko atvejų, kai transporto priemonių savininkai klastoja draudimo polisus ar draudėjo istorijos pažymas siekdami apeiti įstatymus.

  Tokia praktika labai populiari užsienyje, kur sukčiai iš Lietuvos viliasi likti nepričiupti, nors dažniausiai neišvengia atsakomybės ne tik už draudimo neturėjimą, bet ir už dokumentų klastojimą. Ekspertas perspėja, kad tikimybė su suklastotais dokumentais neįkliūti — praktiškai nulinė.

  Anot Rimvydo Pociaus, Lietuvoje fiksuojama po kelis dokumentų klastojimo atvejus per ketvirtį, o užsienyje minėtų incidentų pasitaiko dažniau — net keli per mėnesį.

  "Lietuvių pamėgtos šalys, kuriose jie dažniausiai pateikia suklastotus dokumentus, yra jau minėta Didžioji Britanija, taip pat Škotija, Airija. Pavienių sukčiavimo atvejų pasitaiko ir Vokietijoje bei Ispanijoje", — detalizuoja Pocius.

  Lietuviai dažniausiai klastoja draudimo polisus ar pažymas apie vairuotojo draudimo istoriją. Pastarosios reikia tam, kad pagal šią informaciją užsienio šalių draudikai galėtų įvertinti atvykėlio rizikos lygį.

  Rimvydas Pocius priduria, kad sukčiauti bando tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

  "Regitra" įspėja apie sukčius: jie siūlo įgyti teisę vairuoti nelegaliais būdais >>

  Kalbėdamas apie dokumentų klastojimo atvejus Pocius pabrėžia, kad darant tokią nusikalstamą veiką neįkliūti praktiškai neįmanoma. Kad pažabotų minėtus nusikaltimus, glaudžiai bendradarbiauja skirtingų valstybių policijos pareigūnai ir draudimo bendrovės, tad patikrinti duomenų tikrumą ar dokumentų autentiškumą nesudėtinga.

  "Policija turi prieigą prie įvairių duomenų bazių. Be to, specialūs radarai, kurie ypač populiarūs užsienyje ir sparčiai populiarėja Lietuvos keliuose, tikrina duomenis, todėl pareigūnai iškart gali fiksuoti pažeidėją", — perspėja R. Pocius.

  Draudimo bendrovės atstovas primena, kad už dokumentų klastojimą Lietuvoje laukia griežta atsakomybė. Remiantis Baudžiamuoju kodeksu, asmuo, pagaminęs netikrą dokumentą, suklastojęs tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikęs, gabenęs, siuntęs, panaudojęs ar realizavęs, baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

  Dar šia tema

  Naudotų automobilių prekeivis nesumokėjo VMI 2,4 mln. eurų
  Lietuvoje naujų automobilių paklausa — didžiausia ES
  "Regitra": paprastėja automobilių registravimo tvarka, mirus jų savininkams
  2021-aisiais Lietuvoje prasidės autonominių automobilių diegimas
  Seimas rengs Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas
  Tegai:
  įstatymas, draudimas, transporto priemonė

  Svarbiausios temos