05:40 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Darbas biure, archyvinė nuotrauka

  Kokie darbo siūlymai lietuvius vilioja labiausiai

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Labiausiai darbuotojai Lietuvoje vertina tiek asmeninio, tiek profesinio tobulėjimo galimybes

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Ieškančius darbo labiausiai traukia galimybės visapusiškai tobulėti, dirbti laisvu grafiku, o mažiausiai žmones domina galimybė tapti įmonės, kurioje dirba, dalininku, skelbia LRT su nuoroda į specialistų paieškos portalą CVMarket.lt.

  "Nors dažnas darbdavys Lietuvoje skundžiasi vis sunkiau surandantis jam reikalingų darbuotojų, dauguma darbo skelbimų ir toliau mirga tokiais pasiūlymais kaip "laiku mokamas atlyginimas", "konkurencinga alga", "visos socialinės garantijos", "geros darbo sąlygos" ir net "visi darbui reikalingi įrankiai"", — pažymi CVMarket.lt specialistai.

  Kaip paaiškėjo, labiausiai darbuotojai Lietuvoje vertina tiek asmeninio, tiek profesinio tobulėjimo galimybes. Darbdavys, kuris sutiks apmokėti ar skirs darbo laiko darbuotojo tobulėjimui, tikrai neprašaus, nes toks privalumas svarbus vienam iš trijų dirbančiųjų.

  Kompiuteris
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Dar beveik 12 proc. apklaustųjų susigundytų ir tokiu hipotetiniu pasiūlymu, kai darbdavys apmoka darbuotojui vieną darbo savaitės dieną, kurią šis gali skirti savo reikmėms, taip pat ir tobulėjimui. 

  Vilioja galimybė dirbti laisvu grafiku

  Ieškančius darbo traukia galimybė dirbti laisvu grafiku. Už tai balsuotų 18 proc., o nuotolinio darbo pasiūlymu susidomėtų 12,2 proc. respondentų. Įdomu, kad tarp susigundžiusių darbu iš namų daugiau moterų. Kadangi jos dažniausiai būna su vaikais šiems susirgus, nuotolinis darbas yra išeitis neimti biuletenio. Dar beveik 12 proc. respondentų nurodė, kad jiems patiktų naudotis įmonės automobiliu arba, kad darbovietė padengtų nuosavo automobilio naudojimo išlaidas. Šis darbdavio pasiūlymas patrauklesnis pasirodė vyrams.

  Jaunimui labiau imponuoja laisvas darbo grafikas, galimybė padirbėti ar stažuotis užsienyje, o ir susigundžiusių nemokamu maitinimu įmonėje daugiau buvo tarp tų, kam dar nėra 30-ies.

  Dar šia tema

  Šiais metais mokytojų darbas bus apmokamas pagal naują modelį
  Nuotolinis darbas Lietuvoje nepopuliarus
  Lietuva papasakojo, koks darbas laukia sugrįžusių iš emigracijos
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos