00:12 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Cigaretės, archyvinė nuotrauka

  Kauniečio būste ir garažuose pasieniečiai aptiko kontrabandos sandėlius

  © Depositphotos/ Maren Winter
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir dėl neteisėto alkoholio laikymo, gabenimo ar realizavimo VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Pagėgių pasieniečiai Kaune esančiuose garažuose bei gyvenamosiose patalpose aptiko daugiau kaip 42 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių ir beveik pusketvirto šimto litrų nelegalaus alkoholio, praneša VSAT.

  Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai surengė operaciją garažų masyve Kaune. Jos metu buvo sulaikytas 56-erių Kauno gyventojas, kuris į automobilį "Toyota Avensis" krovė 1000 pakelių cigarečių "NL New Line American Blend Full Flavour" be akcizo ženklų.

  Pagėgių pasieniečiai  patikrino  garažą, prie kurio darbavosi kaunietis. Jame VSAT pareigūnai aptiko dar 23 500 pakelių  tokios pat rūšies cigarečių bei 45 litrus skysčio, supilstyto į 5 litrų talpas ir turinčio stipraus alkoholio kvapą. Ten pat buvo aptikti ir 108 litriniai buteliai alkoholio su etiketėmis "Delux Akvadiv" be akcizo ženklų.

  Apžiūrint įvykio vietą nustatyta, kad 56-erių kaunietis naudojasi ir šalia esančiu garažu, todėl pasieniečiai atliko kratą ir ten.  Garaže VSAT pareigūnai rado dar 191 litrą to paties alkoholio su etiketėmis "Delux Akvadiv" be akcizo ženklų bei 16 119 pakelių įvairių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. 

  Dar viena krata Pagėgių rinktinės pareigūnų buvo atlikta sulaikyto kauniečio gyvenamojoje vietoje. Ten rasti 1367 pakeliai įvairių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis ir 260 pakelių cigarečių be banderolių.

  iš viso šio Kaune surengto reido metu Pagėgių pasieniečiai aptiko 42 246 pakelius nelegalių rūkalų, 45 litrus stiprų alkoholio kvapą turinčio skysčio ir 299 litrus alkoholio su etiketėmis "Delux Akvadiv".

  Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir dėl neteisėto alkoholio laikymo, gabenimo ar realizavimo VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Skyrus kardomąją priemonę — rašytinį pasižadėjimą neišvykti — kaunietį pasieniečiai po apklausos paleido.

  Dar šia tema

  Su kontrabanda įkliuvęs ukrainietis tikėjosi atsipirkti bauda
  Vagone su trąšomis vėl buvo aptikta cigarečių kontrabanda
  Pigiau nei pas kaimynus: kodėl Lietuvoje padidėjo rūkalų kontrabanda
  Šešėlinė prekyba nemažėja: 20 proc. rūkalų Lietuvoje — kontrabanda
  Tegai:
  akcizas, alkoholis

  Svarbiausios temos