22:08 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Teismas konstatavo, kad Rimantas Vaitkus neteisėtai nurodė apmokėti papildomai teikiamas viešinimo paslaugas, viršijančias viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sumą

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu buvusį uždarosios akcinės bendrovės Visagino atominės elektrinės direktorių Rimantą Vaitkų, piktnaudžiavusį tarnybine padėtimi, praneša Lietuvos prokuratūra.

  Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė 300 MGL (11 298 Eur) dydžio baudą.

  Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad Vaitkus, piktnaudžiaudamas tarnyba, valstybei padarė didelę turtinę ir neturtinę žalą.

  Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis VAE direktorius savo kaltę neigė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir konstatavo, kad jis, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, nevykdant privalomų viešojo pirkimo procedūrų, nesant sudarytos sutarties papildomoms viešinimo paslaugoms teikti, neteisėtai nurodė apmokėti papildomai teikiamas viešinimo paslaugas, viršijančias viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sumą.

  Už šias paslaugas sumokėjus daugiau kaip 3 milijonus litų (virš 905 tūkst. eurų), valstybei, kaip VAE akcininkei, buvo padaryta didelė turtinė ir neturtinė žala.

  Pagal teismo sprendimą, minėta veika, konstatavus didelės turtinės ir neturtinės žalos požymio buvimą, vertinama kaip pavojinga ir užtraukianti baudžiamąją atsakomybę.

  Dar šia tema

  Vyriausybei bus pristatyta Ignalinos AE uždarymo ataskaita

  Svarbiausios temos