09:19 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  255

  Šventės tikslas — atkreipti visuomenės dėmesį į santykių šeimoje problemas

  Tarptautinė šeimos diena kasmet švenčiama gegužės 15 dieną. Pirmą kartą ši diena, kurią įsteigė Jungtinių Tautų organizacija, buvo paminėta 1994 metais. Šią dieną JTO stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į klausimus, susijusius su santykiais šeimoje. Dienos tema keičiasi kiekvienais metais. Šiais metais ji skamba taip: "Šeimos ir kovos su klimato kaita priemonės".

  JTO atstovai pažymi, kad pastaruoju metu pasaulyje įvyko reikšmingų pokyčių, o globalinės ir demografinės tendencijos nepaliko nuošalyje šeimos vertybių.

  Štai kodėl būtent ši diena skirta šviesti žmones apie problemas, kurios turi įtakos kiekvienai šeimai, ir plėsti žinias apie procesus, vykstančius ekonomikos, demografijos ir socialinio gyvenimo srityse.

  Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių vyksta įvairūs renginiai, paskaitos, seminarai ir kultūros programos, kuriose akcentuojamos šeimos temos ir kuriomis siekiama stiprinti šeimos ryšius.

  Šiandien svarbu prisiminti, kad būtent šeimoje prasideda mūsų gyvenimas, būtent tarp savo artimųjų mes suvokiame pirmąsias ir svarbiausias pamokas, būtent čia formuojasi mūsų principai ir įsitikinimai. Šeima remiasi meile, savigarba, ištikimybe ir solidarumu, o jos gerovė yra bet kurios valstybės tikslas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje kas dešimta šeima gyvena su alkoholiku
  Pirmą kartą nuo 2002-ųjų lietuviai įvaikino iškart 3 vaikus
  Ekspertas: Baltijos šalys, kaip ir visa ES, atsisakė tradicinių vertybių
  Tegai:
  šeima, Tarptautinė šeimos diena

  Svarbiausios temos