05:17 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Planuojama, kad pastatas bus nugriautas iki šių metų pabaigos

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Sostinės tarybos nariai nusprendė griauti nebereikalingus Profsąjungų rūmus, kurių vietoje ir iškils naujoji koncertų salė, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Griovimo darbams Vyriausybė skiria 1,9 mln. eurų. Planuojama, kad pastatas bus nugriautas iki šių metų pabaigos.

  Šiuo metu rengiamas statinio griovimo projektas, vėliau bus skelbiamas griovimo darbų konkursas ir pradėti darbai, kuriuos planuojama užbaigti iki 2019 metų gruodžio.

  Vasarį oficialiai paskelbtas tarptautinis Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkursas sulaukė didelio pasaulio architektų susidomėjimo: šiuo metu yra daugiau kaip 200 dalyvių. Konkurso darbai bus patekti liepos pradžioje, o rudenį bus paskelbtas konkurso nugalėtojas. 2021 metais prasidės kelis metus truksiančios pastato statybos. Pagal sostinės savivaldybės parengtas architektūrinės idėjos konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji koncertų salės.

  1963 metais pastatyti rūmai esantys V. Mykolaičio-Putino g. 5, ilgus dešimtmečius buvo apleisti ir nenaudojami. 2004 metais pastate kilo didžiulis gaisras sunaikinęs dalį pastato, dešinysis rūmų sparnas beveik sudegė. Ši rūmų dalis taip ir nebuvo suremontuota, rūmai pamažu nyko.

  Pernai metų rugpjūčio 1 dieną statinio konstrukcijų ekspertizės metu nustatyta, kad statinys ne tik fiziškai pažeistas po gaisro, bet ir funkciškai nusidėvėjęs bei trukdo statyti naują statinį — Nacionalinę koncertų salę, todėl komisija pasiūlė pastatą nugriauti.

  Tegai:
  pastatas

  Svarbiausios temos