04:54 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  URM vadovas taip pat siūlo pradėti ruoštis pakartotiniam referendumui dėl dvigubos pilietybės, kuris galėtų būti surengtas 2024 metais, kartu su kitais prezidento rinkimais

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius siūlo įsteigti vieną ar dvį atskiras Seimo rinkimų apygardas užsienyje gyvenantiems lietuviams, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių.

  Iš viso užsienyje šiuose rinkimuose ir referendumuose balsuoti registravosi daugiau nei 61 tūkstantis Lietuvos piliečių. Tai ― 3 kartus daugiau nei užsiregistravusiųjų balsuoti 2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

  "Galbūt jau dabar turėtume pradėti ruoštis pakartotiniam referendumui šiuo klausimu, kuris galėtų būti surengtas su kitais Prezidento rinkimais 2024 metais. Taip pat toks aktyvus balsavimas užsienyje yra pagrindas nedelsiant pradėti diskusiją dėl vienos ar dviejų atskirų Seimo rinkimų apygardų užsienyje gyvenantiems lietuviams", ― sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Išankstiniais duomenimis, referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko, tačiau nepakako pasisakiusių "už". Tuo tarpu kitas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo iki 121-o neįveikė 50-ies procentų aktyvumo kartelės, todėl laikomas neįvykusiu. 

  "Žinoma, apmaudu, kad šį kartą nepakako balsų pakeisti Konstitucijos 12 straipsnį, bet išreikšta aiški Tautos valia yra svarbus signalas, kad turime susitelkti ir dar intensyviau ieškoti kelių, kaip transatlantinius ir euorintegracinius kriterijus atitinkančių šalių pilietybę įgiję mūsų piliečiai galėtų išsaugoti ir Lietuvos pilietybę", ― teigė ministras.

  Iš viso prezidentų rinkimuose dalyvavo 1 409 273 rinkėjai (56,85 proc.). Iš anksto balsavo 10,75 proc. (260 529) į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

  Preliminariais duomenimis, į antrąjį prezidento rinkimų turą patenka Ingrida Šimonytė, surinkusi 31,13 proc. rinkėjų balsų ir Gitanas Nausėda, surinkęs 30,95 proc. rinkėjų balsų. Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.

  Dar šia tema

  VRK atskleidė prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo datą
  Landsbergis paaiškino, kodėl Šimonytė "geriau" nei Nausėda

  Svarbiausios temos