18:15 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Šarūnas Černiauskas, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė atėmė valstybės apdovanojimą iš žurnalisto Černiausko

  © Photo: Facebook / Šarūnas Černiauskas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  129 0 0

  Anot prezidentės, Černiauskas pažemino apdovanotojo vardą

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išbraukė iš naujienų portalo 15min.lt atleistą žurnalistą Šarūną Černiauską iš valstybės apdovanotųjų sąrašo, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  "Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Valstybės apdovanojimų  įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė Šarūną Černiauską iš valstybės apdovanotųjų sąrašo, jam pažeminus apdovanotojo vardą", — rašoma pranešime.

  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu Černiauskas buvo apdovanotas 2018 metų vasario 15 dieną.

  Žurnalistas buvo atleistas iš 15 min.lt trečiadienį dėl to, kad neinformavęs įmonės rengė analizes ryšių su visuomene įmonei apie viešus asmenis ir verslo įmones. Pats Černiauskas savo Facebook prisipažino padaręs klaidą.

  "Turėjau papildomą veiklą, pagal individualios veiklos pažymą, ir apie tai neinformavau darbovietės. Čia pirmas klaidos etapas. Tai būdavo pavieniai atvejai, po du-tris per metus. Su niekuo Lietuvoje nedirbau — tai buvo užsienio subjektai, kuriems reikėdavo, pvz., informacijos apie Lietuvos politinę ir ekonominę padėtį", — rašė Černiauskas.

  Toliau žurnalistas pripažįsta, jog nežinodamas padėjo Dariaus Gudelio kontorai.

  Naujienų portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad perdavė teisėsaugai informaciją apie Černiausko privačią veiklą renkant informaciją.

  "Niekas manęs neprašė ir net nelaidė užuominų apie kažkokias paslaugas mano darbinėje veikloje. Beje, Gudelis yra vienintelis PR sektoriaus ryklys, su kuriuo nesu nė karto susitikęs. Visą šią veiklą nutraukiau pernai vasarą. Tam pačiam draugui, kuris mane į tai įvėlė, pasakiau, kad to nebedarysiu. Supratau, kad man to nereikia, ir supratau rizikas. Taip, smarkiai pavėluotai", — rašė Černiauskas.

  Tomas Bagdonas, žmogus, kuriuo pasitikėjo Černiauskas, tuo metu dirbo Dariaus Gudelio įmonėje "VIP Viešosios informacijos partneriai".

  Dar šia tema

  Antanas Guoga traukiasi iš "Lietuvos ryto"
  Ar susivienys "liaudies priešai"?
  PR saldainiai ir popieriukai, arba kas Lietuvoje veikia rinkimus
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos