15:17 2019 Rugsėjo 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Valgylka, archyvinė nuotrauka

  Sveikatos reikalų komitetas įvertino moksleivių maitinimą švediško stalo principu

  © Photo: Depositphotos monkeybusiness
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Komiteto narių nuomone, tokia maitinimo sistema turėtų susidomėti ir visos Lietuvos ugdymo įstaigos

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Seimo Sveikatos reikalų komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu lankėsi Kauno rajono Lapių pagrindinėje ir Ringaudų pradinėje mokyklose, kuriose maistas tiekiamas švediško stalo principu.

  Bandomajame švediško stalo projekte nusprendė Kauno rajono savivaldybė dalyvauti — rajono mokyklose įdiegti naujas priemones keičiant maisto kultūrą, taikant mokinių savitarnos (švediško stalo) modelį. Buvo atrinktos šešios skirtingo tipo mokyklos: Karmėlavos Balio Buračo, Raudondvario, Vilkijos gimnazijos, Lapių ir Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, Ringaudų pradinė mokykla.

  Posėdžio metu pristatyta projekto eiga: siekiant projekto tikslų, bandomųjų mokyklų valgyklų sąlygos ir įranga buvo pritaikyta švediško stalo modeliui, darbuotojams organizuoti teoriniai ir praktiniai mokymai, ieškota sveikesnių patiekalų, kuriami nauji receptai.

  Kaip teigia lankytų mokyklų darbuotojai, pakeitus maitinimą pagerėjo mokinių sveikos mitybos įgūdžiai, atsakomybė už nesuvalgytą maistą, valgykloje beveik nebelieka maisto atliekų, maistas yra visuomet šiltas, nes įsidedamas tik prieš pat valgymą. Taip pat vaikams patinka patiems pasirinkti, kiek ir kokio maisto jie nori.

  Komiteto nariai apžiūrėjo Lapių pagrindinės mokyklos ir Ringaudų pradinės mokyklos patalpas, kuriose ruošiamas maistas, organizuojamas moksleivių maitinimas, stebėjo maitinimo procesą, įvertino patiekalų kokybę.

  Komiteto nariai teigiamai įvertino Kauno rajono savivaldybės ir bandomųjų mokyklų bendruomenių veiklą organizuojant vaikų mitybą švediško stalo principu. Jų nuomone, tai veiksminga priemonė ugdant ne tik sveikos mitybos įpročius ir skatinant sveiką gyvenseną, bet ir mažinant maitinimo kaštus, maisto atliekas, todėl tokia maitinimo sistema turėtų susidomėti ir kitos Lietuvos ugdymo įstaigos.

  Tegai:
  mokykla

  Svarbiausios temos