00:22 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos laivyno jūreiviai, archyvinė nuotrauka

  Be teisės išreikšti savo valią: antrajame ture balsuoti negalės dalis jūreivių

  © Photo: kam.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Jūreiviai pilietinę pareigą galėtų atlikti tik tuo atveju, jei patys pasiektų krante esančią Lietuvos atstovybę — konsulatą ar ambasadą

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Dviejuose DFDS kompanijos jūriniuose keltuose, plaukiojančiuose su lietuviška trispalve, antrasis prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą neįvyks, nes šių keltų kapitonais balsavimo laikotarpiu dirbs ne Lietuvos piliečiai, praneša LRT.

  Jūreiviai pilietinę pareigą galėtų atlikti tik tuo atveju, jei patys pasiektų krante esančią Lietuvos atstovybę — konsulatą ar ambasadą.

  Pagal Rinkimų įstatymą, laivuose jūreiviai gali balsuoti tik tuo atveju, jei kapitonas — Lietuvos pilietis ir balsuojančiųjų yra mažiausiai penki, tuomet sudaroma trijų asmenų rinkimų komisija ir norintys balsuoti atlieka savo pareigą. 

  Vyriausioji rinkimų komisija skaičiuoja, kad paprastai jūroje balsuoja iki 100 rinkimo teisę turinčių piliečių, pirmajame prezidento rinkimų ture balsavo pustrečio šimto rinkėjų.

  "Situacija nedažna, išimtiniais atvejais pasitaiko, kad tame laive, kur yra lietuvių, kapitonas nėra Lietuvos pilietis ir ten nėra organizuojamas balsavimas. Tokiu atveju niekaip negalime padėti laivuose esantiems piliečiams ir jie negrįžta į krantą ir nėra galimybės balsuoti", — sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais.

  Dėl šalies vadovo posto kovos konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų. 

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019

  Dar šia tema

  VRK pirmininkė: antrasis rinkimų turas bus dar labiau įtemptas
  Linkevičius siūlo įsteigti Seimo rinkimų apygardas užsienio lietuviams
  Rinkimų rezultatas — 2:1. Saulius Skvernelis dar nepralaimėjo
  Karbauskis atskleidė, kaip balsuos per antrąjį rinkimų turą
  Tegai:
  konsulatas, Lietuvos ambasada

  Svarbiausios temos