03:37 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1104
 • RUB73.1897
  Būsto raktai, archyvinė nuotrauka

  Sostinė taikys lengvatas nukentėjusiems nuo nesąžiningų statytojų veiksmų

  © Photo: Depositphotos Maximkostenko
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Butus perkantys vilniečiai raginami būti atidūs ir įsitikinti, ar parduodamas išties gyvenamosios paskirties turtas, ar atitinka gyvenamosioms patalpoms keliamus reikalavimus

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Sostinės savivaldybė ieško sprendimų įkaitais tapusiems vilniečiams, kurie iš tiesų įsigijo ne gyvenamosios paskirties turtą, vystytojų parduotą kaip butą. Tarybos nariai ėmėsi svarstyti pasiūlymą atleisti juos nuo nekilnojamojo turto mokesčio, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

  Tokia lengvata galiotų tiems gyventojams, kurie įsigijo ir įregistravo vadinamuosius butus "Registrų centre" iki šių metų birželio 1 dienos. Lengvata būtų taikoma tuo atveju, jei patalpos naudojamos gyvenamajai paskirčiai, vilniečiai jose deklaravo gyvenamąją vietą ir tai yra vienintelė mokesčio mokėtojo ir jo šeimos narių gyvenamoji vieta.

  Kad nebūtų toliau piktnaudžiaujama vystant negyvenamosios paskirties statybos projektus, ši tvarka negaliotų tiems, kurie įsigis negyvenamosios paskirties turtą, pastatytą jau po šių metų birželio 1 dienos: jie turės mokėti nekilnojamojo turto mokestį, priklausomai nuo turto paskirties (0,7 proc. — viešbučių, poilsio, maitinimo, kultūros, sporto, mokslo paskirties patalpos ir statiniai, 1 proc. — administracinės, paslaugų, prekybos, pramonės, sandėliavimo, gydymo paskirties patalpos ir statiniai).

  Savivaldybė yra sulaukusi pačių gyventojų prašymų atleisti juos nuo nekilnojamojo turto mokesčio už kitos paskirties patalpas, kurias jie įsigijo kaip butus iš statytojo ir statytojas pirkimo-pardavimo sutartyje buvo įsipareigojęs pakeisti tokių patalpų paskirtį į gyvenamąją, tačiau to nepadarė. Atsižvelgus į tai, siūloma patvirtinti lengvatą jau nukentėjusiems gyventojams.

  Butus perkantys vilniečiai raginami būti atidūs ir įsitikinti, ar parduodamas išties gyvenamosios paskirties turtas, ar atitinka gyvenamosioms patalpoms keliamus reikalavimus.

  Nekilnojamojo turto registro duomenimis, negyvenamosios paskirties patalpų, kuriose asmenys yra deklaravę gyvenamąją vietą — 3833 vnt. (29 270 asmenys).

  Visi nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2020 metams turi būti patvirtinti iki birželio 1 dienos.

  Dar šia tema

  Bankai: būsto paskolų sąlygos nesikeis, o vartojimo kreditų — šiek tiek švelnės
  Kaunas pildo socialinio būsto fondą ir perka butus
  "Swedbank" siūlo sudaryti būsto paskolos sutartį internetu
  Tegai:
  vilniečiai, butas

  Svarbiausios temos