13:55 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Šiuo metu dviračių takai taip pat projektuojami Šiaurinėje, Ukmergės, Erfurto, Algirdo, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse Balsių, Ragučio gatvėse ir kitur

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Sostinės Šeškinės rajone pradėtas tiesti naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas  — nuo Gelvonų-Ozo gatvių sankryžos iki šiuo metu jau projektuojamos Šiaurinės gatvės, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Обустройство велодорожки в Вильнюсе
  Beveik kilometro ilgio dviračių takas nusidrieks nuo Gelvonų-Ozo gatvių sankryžos iki šiuo metu jau projektuojamos Šiaurinės gatvės

  Per kelis mėnesius dviračių takas bus išklotas raudono asfalto danga, sutvarkytos požeminės komunikacijos, įvažiavimai į kiemus, atnaujintos dvi "Gelvonėlio" ir "Gelvonų" viešojo transporto stotelės. Greta naujojo dviračių tako bus atnaujintas ir šaligatvis. Naujuoju taku saugiai ir patogiai bus galima riedėti jau šią vasarą. Tako ir šaligatvio įrengimui savivaldybė skyrė apie 250 tūkst. eurų.

  "Vietiniam susisiekimui svarbi jungtis užtikrins patogesnį Šeškinės gyventojų judėjimą link traukos objektų bei miesto centro palei Ozo, Ateities gatves, o suprojektavus Šiaurinę gatvę, bus užtikrinta patogesnė jungtis su S. Stanevičiaus gatve, taip sujungiant rajono dviračių infrastruktūrą su visu takų tinklu", — sako Anton Nikitin, Susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto vadovas.

  Per artimiausius kelerius metus siekiama baigti formuoti nenutrūkstamą ir patogų pagrindinių dviračių trasų tinklą, bei užtikrinti žymiai saugesnį ir malonesnį susisiekimą dviračiu miesto urbanizuotoje dalyje.

  Šiemet planuojama tiesti daugiau kaip 20 km jungčių — abejose Neries krantinėse ir palei Vilnią, Pilaitės pr. ir T. Narbuto g., "Žirmūnų trikampyje" — Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvėse, Šiaurinėje miesto teritorijoje – Neries Senvagės teritorijoje bei palei Linkmenų g., Giedraičių, Kareivių bei Žirmūnų gatvėse. Darbai bus planuojami Žalgirio, Rinktinės, Širvintų, Kernavės gatvėse.

  Dviračių takai taip pat projektuojami Šiaurinėje, Ukmergės, Erfurto, Algirdo, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse Balsių, Ragučio gatvėse ir kitur.

  Savivaldybės pranešime teigiama, kad pernai visame mieste įrengta daugiau kaip 1 tūkst. 800 naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šiemet sieks apie 7 mln. eurų.

  Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius
  © Sputnik /
  Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius

  Dar šia tema

  Vilnius kovoja su pažeidėjais, kurie stato automobilius draudžiamose senamiesčio vietose
  Klaipėdoje įrengiami nauji dviračių takai — video
  Tegai:
  dviračio takas, Vilnius

  Svarbiausios temos