04:34 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  116

  Onkologų tyrimas padėjo atskleisti veiksnį, kuris labiausiai didina piktybinio naviko atsiradimo riziką

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Australijos Berghoferio medicinos tyrimų instituto mokslininkai įrodė, kad antsvoris didina piktybinio naviko atsiradimo riziką. Apie tai naujienų portalui "NewsHub" pranešė mokslinio tyrimo vadovas Stiuartas Makgregoras.

  Tyrimo metu ekspertai patvirtino ryšį tarp genetinio polinkio į nutukimą ir piktybinio naviko vystymosi. Taip pat ekspertai pripažįsta, kad onkologinių ligų atsiradimui gali turėti įtakos ir kiti veiksniai — pavyzdžiui, mitybos įpročiai ir fizinis aktyvumas.

  Mokslininkai padarė išvadą, kad antsvorio turintiems žmonėms kas penki kūno masės indekso papildomi taškai padidina vėžio atsiradimo riziką 10 proc. Svorio išlaikymas normaliame intervale sumažina vėžio vystymosi riziką apie 30 proc.

  "Tyrimas patvirtina prielaidą, kad antsvoris prisideda prie piktybinių navikų vystymosi, ir paaiškina diagnozuoto vėžio plitimą padidėjusiu nutukusių žmonių skaičiumi pasaulyje", — sakė onkologas.

  Kūno masės indeksas — tai dydis, kuris padeda įvertinti asmens svorio ir ūgio santykį, taip pat suprasti, ar masė yra nepakankama, normali ar pernelyg didelė.

  Skalę sudaro septynios pozicijos — nuo "pastebimo kūno svorio trūkumo" iki "labai didelio nutukimo".

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė ryšį tarp uoslės praradimo ir ankstyvos mirties
  Tegai:
  sveikata, piktybiniai navikai, vėžys, onkologinės ligos

  Svarbiausios temos