11:10 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Interaktyvaus fontano Lukiškių aikštėje atidarymas, archyvinė nuotrauka

  Savaitgalį sinoptikai žada karštį iki 27 laipsnių

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Pagaliau sinoptikai skelbia džiuginančias prognozes: savaitgalį oras kai kur įkais net iki 27 laipsnių, o gegužės pabaiga pasižymės sausais orais

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Savaitgalis bus vasariškas — lepins 20–25 laipsnių šiluma, tačiau kai kur gali ir palynoti, LRT radijui sakė sinoptikė Izolda Marcinonienė. Jos teigimu, centriniuose rajonuose, kur miškų gaisringumas yra didžiausias, dangus lietaus dar vis šykštės.

  Prieš kelias dienas turėjome vos 8–9 laipsnius šilumos, o rytojaus naktį jau bus 9–13 laipsnių. Iš pietų atplaukę debesys veršis į Lietuvą ir galimai pasieks centrinius rajonus, greičiausiai lietaus nesulauks tik šiaurės rytų regionas, pabrėžia sinoptikė. Daugelyje rajonų numatoma perkūnija. Temperatūra bus panaši, kaip ir ketvirtadienį, bet vietomis ji gali pakilti ir virš 22 laipsnių šilumos.

  Savaitgalis bus vasariškas ir dar gražesnis. Kurį laiką oro temperatūra dieną nukrisdavo žemiau vidutinės klimato normos, o dabar ji viršys normą. Šeštadienį bus 20–25 laipsniai šilumos, naktį daugelyje rajonų palynos, vietomis ir dieną, bet tai nereiškia, kad atkeliauja šaltis — iš Rusijos pusės ateina didelis šilumos gūsis.

  Sekmadienio naktį vietomis taip pat galimai palis, dieną lietaus greičiausiai visai nesulauksime, nors jo ir trūksta centriniuose rajonuose, kur miškų gaisringumas šiuo metu yra ypač didelis. Temperatūra centriniuose rajonuose pakils iki 27 laipsnių šilumos.

  Šiąnakt lietus numatomas pietiniuose rajonuose, tačiau centrinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje greičiausiai nelis.

  Kitą savaitę antradienį ir trečiadienį lietus turėtų būti sodresnis, tačiau gegužės pabaiga pasižymės sausais orais. Prognozuojama, kad birželis taip pat bus sausesnis ir šiltesnis už normą.

  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Lietuvoje dėl karščio padidėjo alaus ir gaiviųjų gėrimų pardavimai
  Tegai:
  Lietuva, karštis, orai

  Svarbiausios temos