05:26 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Sostinės valdžia Vilniaus oro uosto išvykimo take planuoja įrengti "Kiss and Fly" sistemos analogą

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Siekiant išvengti didelių kamščių, Vilniaus oro uoste bus įrengta efektyvesnė trumpųjų sustojimų ir eismo srauto kontrolės sistema, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Teigiama, kad piko laikotarpiais ant užkilimo tako (panduso) išvykimo terminalo link susidaro automobilių kamščiai, kuriuos lemia ne tik dideli keliautojus išlydinčių žmonių, taksi ar pavežėjų transporto srautai, bet ir kelių eismo taisyklių pažeidėjai.

  Oro uosto atstovai teigia, kad kai kuriais atvejais išlydintieji nesilaiko šiame užvažiavimo take galiojančių KET reikalavimų, ne tik išlydi keleivius, bet ir tiesiog stovi neleistinose panduso vietose per ilgai, o tai lemia kamščių susidarymą.

  Būtent todėl planuojama įrengti aiškiai suprantamą trumpųjų sustojimų sistemą, arba "Kiss and Fly" analogą. Minėta sistema bus bebarjerė, sudarys sąlygas geresnei keleivių išlaipinimo laiko kontrolei, o techninis veikimo principas yra pasiskolintas iš dažniausiai prekybos centrų stovėjimo aikštelėse pritaikomų sprendimų.

  "Didesnio automobilių srauto sulaukiančios zonos miestuose seniai pritaikė sprendimus — automobilių, kurie atvyksta į konkrečią aikštelę, numeriai užfiksuojami, tuomet, jei po apsilankymo neviršijamas tam tikras numatytas laikas, palikti aikštelę galima nemokamai. Labai panašų sprendimą pritaikysime ir šiuo atveju, juo labiau, kad analogiška praktika yra daugelyje užsienio oro uostų", — teigia Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys.

  Anot vadovo, kalbant apie tolimesnę ateitį ir viso senojo oro uosto komplekso rekonstrukciją — bus visiškai atsisakyta panduso sprendimo, eismas vyks ratu, o visas transportas (išvykstantieji ir atvykstantys) bus telkiamas priešais oro uostą vienoje, visas dabartines trumpalaikio sustojimo aikšteles apjungiančioje, aikštelėje.

  Kaip veiks nauja parkavimo sistema

  Pradėjus veikti trumpųjų sustojimo sistemai, vairuotojai, kurie norės išleisti keleivius prie išvykimo terminalo — tikrai tai galės padaryti patogiai ir nemokamai, tačiau dar prieš užvažiuojant ant panduso — bus informuojami, kad keleivių išlaipinimo laikas yra iki 10 minučių, šis laikas skirtas sustoti, išsikrauti daiktus ir atsisveikinti su artimaisiais. Negalima palikti automobilio be priežiūros ar trukdyti eismui. Toks problemos sprendimas jau pristatomas tiek taksi, tiek pavežėjimo paslaugų kompanijoms.

  Artimiausiu metu bus pradėtas bebarjerės kontrolės sprendimų įrengimo pirkimų procesas. Sistema turėtų pradėti veikti šių metų vasaros pabaigoje.

  Naujos eismo ant panduso kontrolės sistemos įdiegimas turėtų sumažinti KET pažeidėjų ir jiems skiriamų baudų skaičių, taip pat optimizuoti policijos pajėgumų poreikį šioje atkarpoje ir pagreitinti keleivių išvykimą. Šios sistemos veikimui oro uosto atstovai pertvarkys esamą transporto schemą – pirmoje juostoje atsiras specialiai pažymėtos vietos trumpajam keleivių išlaipinimui, o antroji juosta bus skirta tik transporto priemonių pravažiavimui.

  Kol kas dar svarstoma tiek apie konkretų laiko tarpą, kuris bus skiriamas konkrečiam automobiliui užvažiuoti ir išlaipinti keleivius, tiek dėl transporto, viršijusio numatytą laikotarpį, apmokestinimo dydžio.

  Anot Vilniaus oro uosto atstovų, pradėjus veikti naujai sistemai — ji dar kurį laiką bus testuojama ir pagal poreikį koreguojama.

  Vilniaus oro uostas taip pat pranešė, kad nuo birželio mėnesio atnaujins ir specialiais ženklais išskirs vos 30 metrų nuo oro uosto terminalo esančią trumpalaikio stovėjimo aikštelę, kurioje po skrydžių keleivių galės patogiai laukti pavežėjų automobiliai. Prie pokyčių prisidės ir pačios pavežėjimo įmonės, kurios savo programėlėse pažymės keleivių pasiėmimo tašką šioje aikštelėje. 

  Vairuotojams ir keleiviams taip pat primenama, kad centrinėje aikštelėje, esančioje šalia atvykimo terminalo, vieną kartą per 3 valandas automobilio stovėjimo paslauga pirmąsias 15 minučių teikiama nemokamai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje oro taršos lygis gerokai sumažėjo
  Tikros emocijos: Vilniaus oro uostas vaizdo įrašu pasveikino savo keleivius
  Tegai:
  parkavimas, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos