09:55 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  "Swedbank" ekspertai įspėja, kad, patikėjus tokia reklama, galima prarasti visus pinigus

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Lietuvoje sukčiai, prisidengdami valdžiai artimo žurnalisto Andriaus Tapino vardu, ragina gyventojus investuoti į kriptovaliutas, praneša "Swedbank" saugumo ekspertai.

  Banko spaudos tarnybos pranešime teigiama, kad lietuviai gali patikėti tokia reklama ir prarasti visas savo santaupas.

  "Swedbank" atstovas Saulius Abraškevičius papasakojo, kad ekspertai fiksuoja sukčiavimo atvejų skaičiaus didėjimą 2019 metais.

  "Pastarasis sukčiavimo būdas yra išskirtinis tuo, kad pasinaudodami žinomo žmogaus vardu sukčiai bando sukurti patikimumo įspūdį. Visgi žinomo žmogaus vardu pasakojama neįtikėtinos sėkmės istorija turėtų sukelti įtarimų, priversti pagalvoti, ar tikrai šis žmogus dalytųsi tokiais patarimais", — pasakė ekspertas.

  Tapinas, savo ruožtu, paskelbė įrašą savo Facebook paskyroje, kuriame pabrėžia, kad trečią kartą sukčiai bando pasinaudoti jo vardu, todėl jis jau jau kreipėsi į policiją bei Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.

  Žinomas žurnalistas praneša gavęs atsakymą, kad dėl klastojamo turinio naudojantis jo vardu bus kreiptasi į užsienio partnerius, nes atakos yra vykdomos iš užsienio.

  "Aš neprekiauju kriptovaliutomis, televizijoje nepasakoju, kaip greitai praturtėjau ir negąsdinu didžiųjų bankų. Tai yra sukčiai–nusikaltėliai, kurie nori išvilioti iš jūsų pinigus. Tai, ką jūs matote naujienų portaluose, Youtube ar Facebook yra nusikalstama veikla, apie ją reikėtų pranešti", — parašė Tapinas.

  "Swedbank" saugumo ekspertai ragina Lietuvos gyventojus, kurie suprato, kad sukčiai bando su jais susisiekti, nedelsiant apie tai informuoti banko darbuotojus ir policiją.

  Dar šia tema

  Nauja schema: sukčiai žmonėms siunčia sąskaitas muitinės vardu
  Policijos patarimai, kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių — video
  Tegai:
  sukčius, Lietuva, Swedbank, Andrius Tapinas

  Svarbiausios temos