05:36 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Pranešama, kad pažeidimų dėl miesto centre laikomų atliekų buvo nustatyta ir pernai, o šį pavasarį situacija pasikartojo

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Klaipėdoje veikiančios įmonės UAB "Ekonovus" vadovas pažadėjo išsikraustyti iš miesto iki rudens, praneša miesto savivaldybė.

  Po Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko kreipimosi į Aplinkos ministeriją dėl miesto centre sandėliuojamų atliekų, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba atliko neplaninį UAB "Ekonovus" veiklavietės Liepų g. 85A patikrinimą.

  Nustatyta, kad įmonė viršijo didžiausius vienu metu leidžiamus laikyti atliekų kiekius, taip pat konstatuota, kad plastiko bei popieriaus atliekos patenka ir į greta esančias teritorijas.

  Informuojama, kad dėl padarytų pažeidimų įmonės atsakingam asmeniui bus taikomos baudos bei surašytas nurodymas įmonei nedelsiant imtis priemonių ir užtikrinti tinkamą atliekų laikymą nekeliant neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai. Taip pat nurodoma, kad apie viršytus atliekų kiekius bus informuota Aplinkos apsaugos agentūra, išdavusi įmonei Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.

  "Įmonės vadovams nuosekli ir griežta miesto pozicija yra žinoma. Neseniai vykusio susitikimo metu šis klausimas buvo aptartas, bendrovės vadovas pažadėjo, kad iš Klaipėdos įmonė išsikraustys iki rudens. Dėl miesto centre laikomų atliekų skundžiamasi jau ne pirmą kartą, todėl įmonės išsikraustymas būtų racionaliausias sprendimas", — sako Grubliauskas.

  Kritika miesto savivaldybei, politikams ir atliekų tvarkytojams apie tai, kad Klaipėdoje, Liepų g. 85, užfiksuotas didžiulis nelegalus sąvartynas, pasipylė dar pernai vasarą. Šį pavasarį situacija pasikartojo.

  Kaip anksčiau aiškino ministerija, didžiuliai po atviru dangumi netvarkingai sandėliuojamų atliekų kiekiai yra privačios bendrovės teritorijoje, o pagal galiojančius įstatymus Klaipėdos miesto savivaldybė negali kontroliuoti juridinių asmenų veiklos. 

  Ar UAB "Ekonovus" tinkamai vykdo savo veiklą, ar nepažeidė teisės aktų, tikrino Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcija, pavaldi Aplinkos ministerijai.

  Dar šia tema

  Paskelbtas IAE radioaktyviųjų atliekų atliekyno pirkimas
  Vilniaus kogeneracinė jėgainė paskelbė pirmąjį atliekų priėmimo konkursą
  Aplinkos ministerija pristatys dar vieną iniciatyvą kurti visuomenę be atliekų
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos