01:08 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)
  52

  Sulaikytų nelegalių rūkalų vertė šiemet siekia 11 mln. eurų, pernai tuo pat metu buvo sulaikyta 3,6 mln. eurų vertės rūkalų

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Šiemet Lietuvos muitininkai jau sulaikė 3 mln. 423 tūkst. pakelių cigarečių, dėl tabako gaminių pradėta trisdešimt ikiteisminių tyrimų, informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

  Pernai tuo pačiu metu buvo sulaikyta 1 mln. 104 tūkst. pakelių rūkalų kontrabandos. Pernai didžioji dalis nelegalių rūkalų (net 83 proc.) buvo sulaikoma jau šalies viduje ar pasienyje su Baltarusija (17 proc.), o šiemet iki 41 proc. padidėjo sulaikytos cigarečių kontrabandos kiekis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi.

  Šalies viduje šiemet sulaikyta 28 proc. kontrabandos, o pasienyje su Baltarusija sulaikomas nelegalių rūkalų kiekis išliko daugmaž nepakitęs (16 proc.). Taip pat 15 proc. cigarečių kontrabandos sulaikytos jau beišvežant jas iš Lietuvos – pasienyje su Lenkija. Tai vadinamoji "tranzitinė kontrabanda", cigaretės, kurios skirtos Vakarų Europos juodajai rinkai. Sulaikytų nelegalių rūkalų vertė šiemet siekia 11 mln. eurų (pernai tuo pat metu sulaikyta 3,6 mln. eurų vertės rūkalų).

  Muitinės pareigūnai pastebi, kad priedangos preke kontrabandai vežti dažniausiai tampa medienos ar plastiko kroviniai iš Rusijos ar Baltarusijos.Taip pat aktualia tebeišliko ir pastarųjų poros metų tendencija, kai nelegalūs rūkalai į Lietuvą įvežami geležinkelio transportu.

  Balandžio viduryje Lentvaryje muitinės kriminalistai geležinkelio vagone aptiko beveik 300 tūkst. eurų vertės (87 tūkst. pakelių) cigarečių kontrabandą. Buvo sulaikyti trys kontrabanda įtariami Lietuvos ir du Baltarusijos piliečiai.

  Situaciją galėtų pagerinti rentgeno sistemų įrengimas nuolatinei geležinkelio transporto kontrolei. Taip pat aktualu gerinti informacijos mainus tarp AB "Lietuvos geležinkeliai" ir muitinės.

  Iš viso MKT iki šių metų gegužės vidurio pradėjo 139 ikiteisminius tyrimus. Daugiausia tyrimų (82) pradėta dėl narkotikų kontrabandos: pareigūnai jau sulaikė 234 kg įvairių kvaišalų, daugiausia hašišo (205 kg), kanapių (25 kg) ir kokaino (3,7 kg).

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)

  Dar šia tema

  Kauniečio būste ir garažuose pasieniečiai aptiko kontrabandos sandėlius
  Septynis automobilius vežusį rusą įklampino šešios dėžės kontrabandos
  Lietuvos pasieniečiai parodė dviejų vilkų ir bebro susidūrimo vaizdo įrašą
  Pasieniečių laimikis: tadžikiški rūkalai, šimtai tūkstančių grynųjų ir "Vodka Svajak"
  Alytaus apskrityje kontrabandininkai užsidirbo daugiau kaip 300 tūkst. eurų
  Tegai:
  rūkalai, Lietuvos muitinė, muitininkai, Muitinė, Lietuva, kontrabanda

  Svarbiausios temos