12:49 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  56

  Nuolat Lietuvoje gyvenantis Markas Adamas Haroldas antradienį atėjo išrinkti europarlamentarus, o per klaidą gavo ir prezidento rinkimų biuletenį

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vilniuje gyvenantis Didžiosios Britanijos pilietis, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąraše išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, Markas Adamas Haroldas, atėjęs balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, gavo dar ir Lietuvos prezidento rinkimų biuletenį. Savo nusiskundimais dėl Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos darbo jis pasidalino Facebook puslapyje.

  Vilniuje gyvenantis britas tvirtino pasinaudojęs teise balsuoti už Lietuvos delegatus Europos Parlamente ir registravęsis laiku.

  Iš pradžių komisijos nariai išvis nebenorėjo išduoti jam biuletenio, nes tvirtino, jog vyras per vėlai užsiregistravo. Tačiau, išsiaiškinę nesusipratimą, išdavė Europos Parlamento rinkimų biuletenį, o kartu pasiūlė išrinkti ir Lietuvos prezidentą.

  "Po 10min grįžo, sakė viskas OK, atspausdino lakštą dėl Europarlamento rinkimų. Ir tada leido man balsuot net ir PREZIDENTO rinkimuose. Are you kidding me? Taip ir buvo 2015metais, čia jau antrą kartą gavau tą lapą ir turėjau sažiningai tai atiduot darbuotojui", — rašo britas.

  Vėliau komentaruose vyras atskleidė, kad sąžiningai atidavė komisijos nariams biuletenį. Tačiau sako, kad buvo vos per žingsnį išpildęs savo svajonę ir nubalsavęs už Ingridą Šimonytę.

  "Kai pagalvoji — galėjau išsipildyt svajonę ir balsuot Už Ingridą kaip Lietuvos Respublikos pilietis ir niekas nežinotų, kad neturiu teisės. Ta prasme nesuteiksit man antros pilietybės dėl terorizmo rizikos, bet jūsų nuostabiai prastai dirbanti VRK davė man balsuot per klaidą anyway. Stebuklų šalis", — nuogąstauja Haroldas.

  Šiandien Užsienio reikalų ministerija pripažino užsienyje veikiančių rinkimų komisijų klaidą, kuomet lietuviai kitose valstybėse gavo biuletenius be VRK antspaudo. URM išplatino pranešimą, kad visi balsai bus įskaičiuoti.

  Gegužės 26 dieną Lietuvoje vyks antrasis prezidento rinkimų turas bei Europos Parlamento rinkimai.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė papasakojo apie planus pasibaigus prezidentės kadencijai
  Apklausa: dauguma lietuvių nori naujojo prezidento susitikimo su Putinu
  Išankstinis balsavimas per antrąjį rinkimų turą Lietuvoje vyksta aktyviau
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos