12:11 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1316
 • RUB71.5191
  Moteris paplūdimyje

  Lietuvoje pasiektas praėjusio šimtmečio šilumos rekordas

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Savaitės pabaigoje Lietuvos lauks tikras vasariškas karštis ir perkūnijos

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Lietuvoje pasiekti nauji šilumos rekordai, praneša LRT su nuoroda į sinoptikę Margaritą Kirkliauskaitę.

  Antradienį oras dieną sušilo iki 25–29 laipsnių šilumos, o šiaurės Lietuvoje — iki 27–28 laipsnių.

  Paskutinį kartą tokios temperatūros šiauriniuose respublikos regionuose buvo fiksuotos 1993 metais.

  Trečiadienį debesuotumas bus nepastovus — daugiau debesų bus antroje dienos pusėje, tačiau kaitrūs saulės spinduliai ir toliau sparčiai kels temperatūrą aukštyn. Šilčiausia bus antroje dienos pusėje, apie 15:00 – 17:00. Tuo metu temperatūra sieks 24–28, kai kur 29 laipsnius šilumos.

  Kirkliauskaitė įspėja, kad tokiu oru reikėtų būti atidesniems dėl ultravioletinio (UV) saulės spinduliavimo. Jo reikšmės pasiekė aukštą lygį centriniuose, rytiniuose šalies regionuose. Sinoptikė primena, kad saulės spinduliai yra ypač aktyvūs nuo 11:00 iki 16:00, kai saulė yra aukščiausiame taške.

  "Patartina būti šešėliuose, dėvėti marškinėlius ir būtinai pasirūpinti akiniais nuo saulės", — patarė sinoptikė.

  Antroje dienos pusėje tikėtinas trumpas lietus su perkūnija. Debesų juosta praslinks per šiaurinius, šiaurės vakarinius šalies regionus. Kai kur tikėtinas ir stipresnis vėjas, iki 15 m/s.

  Ketvirtadienio dieną į Lietuvą atkeliaus trumpalaikis lietus, kurį lydės perkūnija ir stiprus vėjas. Temperatūra dienos metu svyruos nuo 22 iki 27 laipsnių, o šiaurės rytiniuose rajonuose pakils iki 28 laipsnių šilumos.

  Penktadienį atšals. Dienos metu oro temperatūra bus beveik 5–7 laipsniais žemesnė ir svyruos tarp 18–23 laipsnių šilumos. Tikėtini ir dažnesni lietūs, gausesni — rytinėje šalies dalyje. Prie jūros bus gaiviau ir sausiau. Čia temperatūra sieks 15–16 laipsnių šilumos.

  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  Lietuvoje gali kilti grėsmė Kuršių marių ekosistemai
  Tegai:
  orų prognozė, Lietuva

  Svarbiausios temos