09:35 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  VRK neigia neteisėtai išdavusi britui prezidento rinkimų biuletenį, savo ruožtu Markas Adamas Haroldas teigia, kad VRK viešai meluoja

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į paskleistą netikslią informaciją, informuoja, kad VRK žiniomis, jokiam rinkėjui neteisėtai nebuvo išduotas nė vienas rinkimų biuletenis, rašo komisijos spaudos tarnyba.

  VRK duomenimis, Vilniaus miesto savivaldybėje išankstinio balsavimo metu rinkimų komisijos narys, išduodantis rinkimų biuletenius, buvo pasirengęs biuletenių komplektą išduoti kitam eilėje laukiančiam rinkėjui.

  "Komisijos nariui, pastebėjus, kad šiam rinkėjui priklauso tik vienas rinkimų biuletenis, Respublikos Prezidento rinkimų biuletenį buvo atsisakyta išduoti. Rinkėjas, komisijos nariui atsisakius jam išduoti antrąjį biuletenį, paprašė leisti padaryti biuletenių nuotraukas. Rinkėjui nufotografavus nepažymėtus rinkimų biuletenius, rinkėjui buvo išduotas tik vienas rinkimų į Europos Parlamentą biuletenis", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Savo ruožtu skandalo dalyvis, Vilniuje gyvenantis Didžiosios Britanijos pilietis Markas Adamas Haroldas, Facebook paskelbė, kad VRK viešai meluoja.

  "VRK viešai meluoja, sako kad negavau prezidento biuletenio, kad aš — melagis. VRK jūs esate apgailėtinai sovietiškas organas", — tvirtina britas.

  VRK teigia, kad sąmoningas klaidingų biuletenių nuotraukų platinimas vertinamas kaip siekis diskredituoti rinkimus, todėl tokie veiksmai yra netoleruotini.

  VRK primena, kad šiuo metu savivaldybėse vyksta balsavimas iš anksto dviejuose rinkimuose, tačiau juose ne visi asmenys turi teisę dalyvauti. Respublikos Prezidento rinkimuose turi teisę rinkti išimtinai tik Lietuvos Respublikos piliečiai, o rinkimuose į Europos Sąjungą — Europos Sąjungos (ne tik Lietuvos) valstybių narių piliečiai.  Šį savaitgalį vyksiančiuose rinkimuose per šimtą rinkėjų turės teisę balsuoti tik vienuose iš dviejų rinkimų. Jiems galės būti išduodamas tik vienas, rinkėjui priklausantis, rinkimų biuletenis.

  VRK informuoja, kad rinkėjų, turinčių teisę balsuoti tik vienuose rinkimuose, balsavimo lakštai turi specialiąją žymą, todėl komisijų nariai, išduodantys biuletenius, tikrina kiekvieno rinkėjo, balsuojančio iš anksto, balsavimo lakštą. Be to, VRK savivaldybių rinkimų komisijas yra informavusi apie rinkėjų, turinčių teisę balsuoti tik vienuose savaitgalį vyksiančiuose rinkimuose, sąrašus.

  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
  © Sputnik /
  Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019

  Dar šia tema

  Lažybininkai pranašauja Nausėdos pergalę
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, Europos Parlamentas, Lietuvos prezidento rinkimai

  Svarbiausios temos